Zmiany w zarządzie Avenga

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 3 min
3 min

Grupa Avenga, globalna platforma inżynieryjna i konsultingowa, dokonała zmian w składzie zarządu Grupy i jej polskiego kierownictwa. Jana Weberinga, który zajmował stanowisko CEO, na początku września br. zastąpił Yuriy Adamchuk, dotychczasowy COO Grupy Avenga. Z kolei jego obowiązki jako COO przejęła Małgorzata Wiśniewska (na zdjęciu głównym), która od początku powstania Grupy Avenga w listopadzie 2019 r. zarządzała jej biznesem w Polsce.

Yuriy Adamchuk jest od siedmiu lat związany z Avenga i jedną z współtworzących ją spółek Core Value. W 2019 roku został CDO Grupy Avenga, a ponad rok później – jej COO. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał też na różnych wyższych stanowiskach m.in. w KM Core, PricewaterhouseCoopers i KPMG.

– W krótkim czasie zrealizowaliśmy plan stworzenia w pełni zintegrowanego globalnego gracza o znanej na całym świecie marce i DNA opartym na wartościach. Nadszedł właściwy czas na uporządkowaną sukcesję i wprowadzenie firmy na nowe szczytymówi Jan Webering, który wcześniej był właścicielem współtworzącej Grupę Avenga niemieckiej spółki Sevenval, a po zmianach pozostanie w Avenga jako akcjonariusz i przewodniczący Rady Doradców.

– Będziemy nadal rozwijać firmę jako platformę typu „kupuj i buduj”, otwierając nowe rynki i identyfikując nowe możliwości wzrostu. Chcemy umacniać naszą pozycję najlepszego partnera w cyfrowej transformacji biznesu, który dostarcza wysokiej jakości rozwiązania i jest satysfakcjonującym środowiskiem pracy dla naszych specjalistów – dodaje Yuriy Adamchuk. 

W trwającym od 2019 roku rozwoju Grupy Avenga znaczący udział ma polski biznes Avenga, którym dotychczas kierowała Małgorzata Wiśniewska. W pierwszym półroczu tego roku przychody Avenga w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021 zwiększyły się o ponad 26%, a zatrudnienie wzrosło do niespełna 1700 osób.

– Widać, że Avenga obrała właściwy kierunek rozwoju. Jednym z moich głównych zadań będzie wzmocnienie synergii pomiędzy różnymi krajami, w których działamy, aby wszystkim naszym klientom zapewnić wysoki poziom usług, a zatrudnianym przez nas specjalistom – najlepsze środowisko pracywyjaśnia Małgorzata Wiśniewska, która przed dołączeniem do Avenga zajmowała kierownicze stanowiska w firmach SAP i Grupa Impel w obszarze Digital Services.

Po awansie Małgorzaty Wiśniewskiej na stanowisko COO współzarządzającymi polskim biznesem Grupy Avenga są Anna Szyperek i Piotr Bałys, oboje w rolach Co-Managing Directors Avenga w Polsce.

Anna Szyperek dotychczas odpowiadała za nową sprzedaż i zarządzanie klientami strategicznymi. Natomiast Piotr Bałys nadzorował m.in. jakość obsługi klientów, wykorzystując swoje wykształcenie kierownika projektów i wieloletnie doświadczenie w pracy w takich firmach jak Comarch i Ericpol. Oboje są doświadczonymi menedżerami w zakresie budowania długoterminowych i opartych na zaufaniu relacji z klientami, pracownikami i współpracownikami Avenga.

 

Avenga - Piotr Bałys
Avenga – Piotr Bałys
Avenga - Małgorzata Wiśniewska
Avenga – Małgorzata Wiśniewska
Avenga - Anna Szyperek
Avenga – Anna Szyperek
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz