Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Zmiany w zarządzie Avenga

Udostępnij

Grupa Avenga, globalna platforma inżynieryjna i konsultingowa, dokonała zmian w składzie zarządu Grupy i jej polskiego kierownictwa. Jana Weberinga, który zajmował stanowisko CEO, na początku września br. zastąpił Yuriy Adamchuk, dotychczasowy COO Grupy Avenga. Z kolei jego obowiązki jako COO przejęła Małgorzata Wiśniewska (na zdjęciu głównym), która od początku powstania Grupy Avenga w listopadzie 2019 r. zarządzała jej biznesem w Polsce.

Yuriy Adamchuk jest od siedmiu lat związany z Avenga i jedną z współtworzących ją spółek Core Value. W 2019 roku został CDO Grupy Avenga, a ponad rok później – jej COO. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał też na różnych wyższych stanowiskach m.in. w KM Core, PricewaterhouseCoopers i KPMG.

– W krótkim czasie zrealizowaliśmy plan stworzenia w pełni zintegrowanego globalnego gracza o znanej na całym świecie marce i DNA opartym na wartościach. Nadszedł właściwy czas na uporządkowaną sukcesję i wprowadzenie firmy na nowe szczytymówi Jan Webering, który wcześniej był właścicielem współtworzącej Grupę Avenga niemieckiej spółki Sevenval, a po zmianach pozostanie w Avenga jako akcjonariusz i przewodniczący Rady Doradców.

– Będziemy nadal rozwijać firmę jako platformę typu „kupuj i buduj”, otwierając nowe rynki i identyfikując nowe możliwości wzrostu. Chcemy umacniać naszą pozycję najlepszego partnera w cyfrowej transformacji biznesu, który dostarcza wysokiej jakości rozwiązania i jest satysfakcjonującym środowiskiem pracy dla naszych specjalistów – dodaje Yuriy Adamchuk. 

W trwającym od 2019 roku rozwoju Grupy Avenga znaczący udział ma polski biznes Avenga, którym dotychczas kierowała Małgorzata Wiśniewska. W pierwszym półroczu tego roku przychody Avenga w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021 zwiększyły się o ponad 26%, a zatrudnienie wzrosło do niespełna 1700 osób.

– Widać, że Avenga obrała właściwy kierunek rozwoju. Jednym z moich głównych zadań będzie wzmocnienie synergii pomiędzy różnymi krajami, w których działamy, aby wszystkim naszym klientom zapewnić wysoki poziom usług, a zatrudnianym przez nas specjalistom – najlepsze środowisko pracywyjaśnia Małgorzata Wiśniewska, która przed dołączeniem do Avenga zajmowała kierownicze stanowiska w firmach SAP i Grupa Impel w obszarze Digital Services.

Po awansie Małgorzaty Wiśniewskiej na stanowisko COO współzarządzającymi polskim biznesem Grupy Avenga są Anna Szyperek i Piotr Bałys, oboje w rolach Co-Managing Directors Avenga w Polsce.

Anna Szyperek dotychczas odpowiadała za nową sprzedaż i zarządzanie klientami strategicznymi. Natomiast Piotr Bałys nadzorował m.in. jakość obsługi klientów, wykorzystując swoje wykształcenie kierownika projektów i wieloletnie doświadczenie w pracy w takich firmach jak Comarch i Ericpol. Oboje są doświadczonymi menedżerami w zakresie budowania długoterminowych i opartych na zaufaniu relacji z klientami, pracownikami i współpracownikami Avenga.

 

Avenga - Piotr Bałys
Avenga – Piotr Bałys
Avenga - Małgorzata Wiśniewska
Avenga – Małgorzata Wiśniewska
Avenga - Anna Szyperek
Avenga – Anna Szyperek
Źródło:Avenga

Zobacz

Ukraina: szef banku centralnego podał się do dymisji

Prezes Narodowego Banku Ukrainy (NBU) Kyryło Szewczenko podał się we wtorek do dymisji. Oficjalnie przyczyną rezygnacji ma być zły stan zdrowia. Według ukraińskich mediów szef NBU pozostawał ostatnio w konflikcie z ministerstwem finansów.

Udany start rakiety SpaceX z pierwszą indiańską astronautką i rosyjską kosmonautką na pokładzie

Należąca do SpaceX rakieta Falcon 9 wystartowała w środę z centrum kosmicznego NASA na Florydzie w ramach misji Crew-5, która ma dostarczyć na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) czterech astronautów, w tym pierwszą rdzenną Amerykankę oraz rosyjską kosmonautkę.

Im szybciej tym lepiej – leczenie uszkodzeń mózgu u wcześniaków warto rozpocząć tuż po narodzeniu

Uszkodzenie mózgu, do jakiego doszło u dzieci ze skrajnym wcześniactwem, może być leczone nawet trzy dni po urodzeniu - wynika z nowych badań przeprowadzonych na nowozelandzkim University of Auckland i opublikowanych na łamach pisma „Brain”.

OPEC+ rozważa cięcie wydobycia ropy o 2 mln b/d na listopad – Bloomberg

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy (OPEC+) rozważają zmniejszenie wydobycia ropy o 2 mln baryłek dziennie na listopad – poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na źródła.

Raport Banku Pekao: Polska może odegrać ważną rolę w odbudowie Ukrainy

Odbudowa Ukrainy ze zniszczeń wojennych będzie dużym wyzwaniem, a...

“Cały czas borykamy się z trudnościami z dystrybucją węgla”

Rząd planuje ustawę, która przewiduje, że cena węgla dystrybuowanego przez samorządy dla gospodarstw domowych wyniesie ok. 2.000 zł, a rząd dopłaci władzom lokalnym różnicę, jeżeli kupią droższy surowiec - wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.
- Reklama -

REKLAMA