10 najbardziej obiecujących zastosowań 5G

- Reklama -

Podczas 8. edycji Global Mobile Broadband Forum w Londynie, Huawei zaprezentował 10 najbardziej obiecujących zastosowań 5G, wskazując kierunek rozwoju branży ICT w przyszłości. Przedstawione wnioski zostały opracowane przy pomocy platformy do badań Huawei X Labs, która dokonała analizy rozmaitych aspektów, takich jak zależność przemysłu od technologii 5G, wartość biznesową czy dojrzałość usług.

Huawei podczas prezentacji swoich wniosków wskazał, że przemysł wymaga wyższej przepustowości oraz niższego opóźnienia, aby móc bardziej polegać na 5G. Dotyczy to na przykład sytuacji, gdy zasoby obliczeniowe oraz pamięć masowa cloud VR/AR są ulokowane w chmurze. Niezbędna jest wówczas sieć, która może zapewnić maksymalnie 5 milisekund opóźnienia i przepustowość 9.5 Gb/s w celu zagwarantowania doświadczeń wysokiej jakości.

Firma przewiduje także, że przed rokiem 2025 wartość rynku cloud VR/AR będzie wynosić 292 miliardów dolarów. W związku z czym operatorzy mogą odnieść znaczne korzyści dzięki szerokiemu i komercyjnemu upowszechnieniu tej technologii.

Wśród najbardziej obiecujących kierunków rozwoju dla sieci 5G znalazły się także inteligentne auta, produkcja czy też drony. Ponadto z powodzeniem można ją również zastosować w connected energy, bezprzewodowych systemach ochrony zdrowia e-Health i domowej rozrywce oraz sieciach społecznościowych, osobistych asystentach AI i Smart City.

Z uwagi na dynamiczny rozwój technologii 5G operatorzy mogą dowolnie dostosować ją do własnej strategii biznesowej, aby szybko wykorzystać jej potencjał w celach komercyjnych. Firma Huawei również będzie nadal udoskonalać zastosowanie tej sieci i publikować rezultaty swoich badań – Ryan Ding, prezes Huawei Carrier BG

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -