Ad image

5 najczęstszych błędów przy wybieraniu pożyczek online

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 4 Min Read

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wybieraniu pożyczki? Jak im zapobiegać i decydować się tylko na te idealnie dopasowane rozwiązania finansowe? Dowiedz się więcej!

Pożyczanie pieniędzy wcale nie musi być stresującym procesem, o ile podejdziesz do tego naprawdę rozsądnie. Kluczowe jest porządne przemyślenie najważniejszych rzeczy dotyczących pożyczki, a także skorzystanie ze specjalnych stron, gdzie znajdziesz porównanie różnych ofert. Tym samym nie strzelisz sobie w kolano, tylko zdecydujesz się na rozwiązanie, które będzie skrojone na miarę Twoich potrzeb.

1. Nie wiesz, ile dokładnie chcesz pożyczyć

Wiele osób tak naprawdę nie jest świadomych, jaką dokładną kwotę, chcą pożyczyć. Tym samym szybko ulega nadmiernie pozytywnemu myśleniu i pożycza za dużo, w stosunku do tego, co potrzebuje. Jeśli pożyczasz pieniądze na określony cel – policz, ile na to wydasz. Możesz tę kwotę nieco zaokrąglić, jednak nie pożyczaj za dużo, tylko dlatego, że możesz to zrobić. Po chwilowej euforii przyjdzie czas, by zacząć spłacać raty.

2. Nie liczysz, na ile Cię stać

Kolejnym błędem przy braniu pożyczek jest także to, że często nie liczysz dokładnie na jaką ratę miesięczną Cię stać. Taka wiedza od razu ułatwiłaby Ci wybranie kwoty pożyczki, jak i czas, na jaki chcesz ją wziąć. Policz ratę miesięczną, która byłaby dla Ciebie idealna – czyli na tyle optymalna, by jak najmniej obciążać Twój budżet. Ile możesz mieć co miesiąc mniej na koncie, by jakość Twojego życia dramatycznie nie spadła.

3. Opierasz się tylko na reklamach

Gdy już wiesz, ile chcesz pożyczyć i jaką ratę maksymalnie możesz płacić miesięcznie, czas przejść do wyboru banku bądź firmy udzielającej pożyczek. Na tym etapie można podjąć jeden z częstszych błędów. Jaki? Zamiast samemu sprawdzić dokładnie oferty, zdecydować się na firmę znaną z reklam, bez uprzedniego zweryfikowania, czy to coś dla Ciebie.

4. Nie porównujesz pożyczek

Porównywanie pożyczek to podstawa, by zdecydować się na tę, która idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. Zamiast mozolnie sprawdzać każdą dostępną firmę na rynku i jej ofertę, wchodząc po kolei na wszystkie strony, możesz skorzystać z porównywarek pożyczek. To o wiele szybsze, skuteczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie.

Takiego sprawdzenia możesz dokonać między innymi na stronie:  Matchbanker.pl. W ten sposób porównasz najistotniejsze parametry, za pomocą kilku kliknięć.

5. Nie sprawdzasz dodatkowych informacji o pożyczce

Prócz takich parametrów jak kwota pożyczki, czas jej trwania, czy RRSO, dobrze także zaglądać w dodatkowe informacje o pożyczce. Zawarte są tam informacje o wymaganym wieku, o innych zobowiązaniach finansowych, o formalnościach jakie należy spełnić, o obowiązkach np. posiadaniu konta.

Do tego, dobrze jest także uważnie przeczytać, z jakimi konsekwencjami wiążą się opóźnienia w spłacie. Oczywiście nikt z góry nie chce zakładać, że takie sytuacje się pojawią, jednak dobrze mieć tego świadomość, by zdecydować mądrze.

Wystarczy wystrzegać się tych popularnych błędów, by podejmować rozsądniejsze decyzje finansowe, które nie będą miały negatywnego wpływu na nasze życie. W ten sposób pożyczymy kwotę, która jest nam potrzebna, a także wygodne ją spłacimy w założonym czasie. Warto poświęcić nieco czasu, by wybrać mądrą pożyczkę, taką skrojoną na miarę naszych potrzeb. To tylko zaprocentuje w przyszłości.

Artykuł sponsorowany