- Reklama -

Acronis uruchamia Data Center w Warszawie jako jedno ze 111 globalnych centrów danych

Zobacz

- Reklama -

Acronis, światowy lider w dziedzinie cyfrowego bezpieczeństwa danych poinformował o uruchomieniu nowego centrum danych Acronis Cloud Data Center w Warszawie we współpracy z Atmanem. To kolejne z pośród 111 nowych centrów danych uruchomionych przez firmę, które odtąd zapewni partnerom Data Center dostęp do pełnej gamy rozwiązań Acronis z zakresu cyberochrony. Dzięki temu Partnerzy będą mogli budować nowe usługi, zapewniając jednocześnie szybszy dostęp, stałą dostępność danych i bezpieczeństwo danych swoim klientom.

„Uruchomienie Acronis Cloud Data Center w Polsce to ważny komunikat dla naszych partnerów i klientów”mówi Artur Cyganek, Regional Manager Eastern Europe w Acronis. „Teraz nasi partnerzy mogą chronić dane klientów składowane lokalnie, wiedząc, że są wspierani przez globalnego partnera, który operuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Ponadto, polscy klienci będą mieli pewność, że ich dane są przechowywane lokalnie, zgodnie ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi przepisami. ”

Globalna sieć Centrów Danych Acronis obejmuje obecnie lokalizacje w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Liechtensteinie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Brazylii, Portugalii, Izraelu, Japonii, Australii, Kanadzie, Bhutanie i Singapurze. Dzięki nowemu centrum danych w Warszawie, krajowi usługodawcy mogą odtąd przechowywać lokalnie krytyczne dla biznesu dane swoich klientów. Dostawcy usług (Managed Service Providers) również mogą skorzystać z pełnej gamy zarządzanych rozwiązań chmurowych i rozwiązań do ochrony przed cyberzagrożeniami, dostępnych za pośrednictwem platformy Acronis Cyber ​​Cloud.

„Acronis dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim partnerom rozwiązania, które chronią ich klientów zapewniając im niezbędne wsparcie do rozwoju biznesu”dodaje Artur Cyganek, Dyrektor Sprzedaży Acronis na Europę Wschodnią. „Nasze nowe centrum danych w Warszawie dostarcza  rozwiązania i wsparcie na poziomie lokalnym, zapewniając partnerom i ich klientom ochronę przed cyberzagrożeniami potrzebną do sprostania wyzwaniom IT, przed którymi stoją współczesne organizacje”.

„Wybierając certyfikowaną infrastrukturę Data Center Atmana, Acronis zapewnia polskim klientom i partnerom nieprzerwany dostęp do danych na poziomie tzw. 5 dziewiątek. Z zaangażowaniem wspieramy globalnych dostawców rozwiązań IT w uruchamianiu ich biznesu w tej części Europy, by skrócić lokalnym użytkownikom czas dostępu do ich usług i spełniać wymagania RODO. Jako naturalny partner dużych graczy tej branży w zakresie usług Data Center w Polsce, Atman staje się częścią strategii rozwoju ich biznesu w regionie CEE” dodaje Jarosław Łuczkiewicz, Chief Marketing Officer w Atmanie.

Centra Danych Acronis są zaprojektowane tak, aby spełniły wysokie wymagania korporacyjne i regulacyjne. Odpowiedzią na te potrzeby jest globalna i lokalna inicjatywa Acronis ogłoszona podczas Acronis Global Cyber ​​Summit 2020, obejmująca stworzenie a także globalne zarządzanie wszystkimi centrami danych poprzez wzmocnienie ochrony w danej lokalizacji geograficznej oraz oferującą lokalne centrum odzyskiwania danych po awarii w konkurencyjnych cenach.

Wśród rozwiązań dostępnych w nowym centrum danych jest oprogramowanie Acronis Cyber ​​Protect, które integruje funkcje tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, cyberbezpieczeństwa i narzędzi do zarządzania urządzeniami końcowymi. Platforma ta zarządzana jest z poziomu jednego panelu. Rozwiązanie Acronis Cyber ​​Protect posiada certyfikat VB100, a także zdobyło nagrodę w kategorii „New Product Innovation Award 2020” w dziedzinie ochrony danych, przyznawaną przez firmę Frost & Sullivan.

Wszystkie rozwiązania firmy Acronis zostały zaprojektowane z myślą o pięciu wektorach cyberochrony Acronis, tj. bezpieczeństwo, dostępność, prywatność, autentyczność i ochronę danych, aplikacji i systemów organizacji (SAPAS – Safety, Accessibility, Privacy, Authenticity, Security). Centra danych Acronis są zaprojektowane tak, aby zapewniać najwyższy poziom dostępności, bezpieczeństwa i ochrony danych. Każdy obiekt wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt, z najlepszymi funkcjami kontroli operacyjnej i bezpieczeństwa.

Więcej informacji o zaletach i możliwościach rozwiązań Acronis w zakresie cyberochrony oferowanej przez platformę Acronis Cyber ​​Cloud dostępnych jest pod adresem www.acronis.pl.

Dodatkowe informacje o rozwiązaniach Acronis i współpracy z Atmanem znajdują się na stronie www.cyberfit.pl.

Czytaj więcej o Acronis:
Acronis pozyskał 250 mln dolarów na inwestycje

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -