Adrian McDonald prezesem Dell Technologies w regionie EMEA

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min czytania

Z dniem 3 lutego 2020 r. Adrian McDonald obejmie stanowisko prezesa Dell Technologies w regionie EMEA. Na nowym stanowisku będzie odpowiadać za wszystkie obszary działalności w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w tym komputery PC, serwery oraz pamięci masowe i usługi.

McDonald ma ponad 30 lat doświadczenia w branży informatycznej. Doskonale zna specyfikę całego regionu EMEA. Mieszkał i pełnił ważne funkcje w Mediolanie, Zurychu, Johannesburgu, Sztokholmie, Kopenhadze, Wiedniu, Frankfurcie i Londynie. Idealnie nadaje się do zarządzania działalnością Dell Technologies w tym regionie oraz doradzania zarządom w Europie i wspierania ich w osiąganiu sukcesów w erze cyfryzacji.

W czasach wielkich zmian Dell Technologie ma wszystko, czego potrzeba, by umożliwić klientom i partnerom czerpanie jak największych korzyści z technologii — powiedział Adrian McDonald, prezes Dell Technologies na region EMEA. – Jestem podekscytowany wizją przyszłości. Jesteśmy w punkcie zwrotnym, jeśli chodzi o innowacje technologiczne. W roku 2020 i w kolejnych latach technologie komputerowe staną się bardziej inteligentne, spersonalizowane i dostępne. Będzie to mieć jeszcze większy wpływ na nasze życie i pracę niż w poprzedniej dekadzie. Nasi klienci to rozumieją. Chcą przekształcać swoją działalność dzięki możliwościom, jakie oferują rozwiązania cyfrowe. Niezmiernie cieszę się, że mogę współpracować z naszymi klientami i partnerami, by to umożliwić.

Jako prezes Dell Technologies na region EMEA McDonald pozostanie globalnym liderem działu Mosaic Employee Resource Group, który przeciwdziała wykluczeniu ze względu na pochodzenie oraz promuje różnorodność kulturową.

Powołanie Adriana McDonalda na stanowisko prezesa na region EMEA nawiązuje do grudniowej informacji o tym, że firma wprowadziła zmianę upraszczającą strukturę organizacyjną. Polega ona na skonsolidowaniu działu sprzedaży pod kierownictwem jednego globalnego lidera. Dzięki temu powstał połączony, warty 91 mld USD dział sprzedaży kierowany przez Billa Scannella. Z kolei Aongus Hegarty przejął rolę prezesa ds. sprzedaży międzynarodowej i odpowiada za wszystkie rynki spoza Ameryki Północnej.

Skomentuj
- Reklama -

Inflacja w lutym wyniosła 18,4 procent. Czy to koniec wzrostu cen?

Szybki szacunek Głównego Urzędu Statystycznego podaje odczyt poziomu inflacji na poziomie 18,4 proc. rok do roku. Tak wysokiej wartości nie

3 min czytania

Boom na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

W zeszłym roku prawie 7,5 tys. spółek wybrało tzw. estoński CIT. W porównaniu z 2021 r. nastąpił wzrost aż o

7 min czytania

Trwa akcja #SzkołaDlaWas. Kolejne komputery od branży cyfrowej dla ukraińskich dzieci

Polska branża cyfrowa przekazała 15 kompletów komputerów na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt zostanie rozdysponowany wśród dzieci uchodźców z Ukrainy

3 min czytania