Apple Watch Ultra – jak wypada na tle Garmina i Galaxy Watch 5?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min
3 min

Na ostatniej konferencji Apple’s Far Out, Apple przedstawił długo wyczekiwany Apple Watch Ultra. W porównaniu ze zwykłym Apple Watch, propozycja robi wrażenie. Jednak funkcje nowe w produktach giganta z Cupertino nie są zupełną nowością na rynku.

Apple Watch Ultra oferuje poszukiwaczom przygód doskonałe funkcje związane z ekstremalną pogodą i sportami na świeżym powietrzu, porównywalne z zegarkami Garmin Adventure i lepsze od nowego Galaxy Watch5 Pro firmy Samsung. Watch Ultra może konkurować z wieloma zegarkami Garmin Adventure pod względem trwałości i funkcji, ponieważ ma trwałą tytanową konstrukcję, szczytową jasność 2000 nitów w jasnym świetle słonecznym, zaawansowane funkcje kompasu, takie jak kompasy do oznaczania pozycji, oraz głębokościomierz do wykonywania pomiarów podwodnych. Co więcej, Watch Ultra oferuje również użytkownikom wszystkie inteligentne funkcje, które sprawiają, że Apple Watch jest niezwykle popularny, takie jak wykonywanie i odbieranie połączeń i SMS-ów bez smartfona, korzystanie z Siri i dostęp do App Store z największą kolekcją aplikacji dostępnych na smartwatch.

Jednak niektóre zegarki Garmin Adventure mają również wiele przydatnych funkcji, których nie ma nowy Apple Watch Ultra, takich jak wskaźniki regeneracji, próg mleczanowy i dłuższa żywotność baterii przez wiele dni. Ponadto, pomiary regeneracji są niezbędne dla sportowców, zwłaszcza tych, którzy uprawiają sporty ekstremalne, ponieważ dają wgląd w proces regeneracji organizmu, sugerując, jak długi powinien być okres regeneracji i kiedy jest optymalny czas na wznowienie ćwiczeń. Smartwatche Garmin są sprzedawane za setki dolarów mniej niż Apple Watch Ultra, takie jak Garmin Instinct 2 Solar, który kosztuje 449,99 USD, a jednocześnie oferuje kilka unikalnych funkcji, których Apple Watch Ultra nie ma. Jednak Watch Ultra nadal pozostaje bardziej wytrzymałym smartwatchem, oferując jednocześnie znacznie lepsze inteligentne funkcje.

Garmin Instinct 2 Solar
Garmin Instinct 2 Solar

W porównaniu z Samsung Galaxy Watch5 Pro, Apple Watch Ultra jest doskonałym urządzeniem dla sportowców, ponieważ oferuje lepsze funkcje i solidniejszą konstrukcję. Na przykład Watch Ultra jest wodoodporny do 100 m, dwukrotnie więcej niż 50 m w Watch5 Pro i oferuje bardziej precyzyjne śledzenie GPS dzięki integracji anten GPS L1 i L5.

Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5

Autor: Ardit Ballhysa, analityk technologiczny w GlobalData

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz