BIK odświeża Digital Fingerprints. Spółka ma nowy zarząd

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min czytania

Agnieszka Szopa-Maziukiewicz, Tomasz Bąk i Michał Łukasiewicz – od 18 listopada br. w Zarządzie Digital Fingerprints, spółki należącej do Grupy BIK.

Rada Nadzorcza Digital Fingerprints powołała nowy Zarząd Spółki. Zgodnie z nową strukturą spółki, funkcję Prezesa Zarządu Digital Fingerprints objęła Agnieszka Szopa-Maziukiewicz. Na stanowiska Członków Zarządu powołano Tomasza Bąka i Michała Łukasiewicza.

Nowy zarząd Digital Fingerprints tworzą osoby o najwyższych kompetencjach z obszaru IT, ryzyka kredytowego, rozwiązań cyberbezpieczeństwa i antyfraudowych, data science, biometrii oraz wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu. To gwarancja szybkiego rozwoju najmłodszej spółki Grupy BIK, z perspektywą na obecność na rynku międzynarodowym.

Agnieszka Szopa-Maziukiewicz od 2013 r. związana jest z Grupą BIK jako Dyrektor Zarządzający Obszarem IT. Od lipca 2019 r. dołączyła do Zarządu BIG InfoMonitor w funkcji Wiceprezesa Zarządu. Z sukcesem zarządza infrastrukturą i systemami, projektami informatycznymi, procesami związanymi z jakością danych i automatyzacją procesów operacyjnych w Grupie BIK. Od 22.08.2022 r. była oddelegowana z Rady Nadzorczej i pełniła funkcję prezesa zarządu spółki Digital Fingerprints. W związku z objęciem nowych obowiązków, Agnieszka Szopa–Maziukiewicz złożyła rezygnację z funkcji Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor, aby oprócz zarządzania Obszarem IT w Grupie BIK, skupić się na realizacji zadań związanych z zarządzaniem i rozwojem Digital Fingerprints.

Dr Tomasz Bąk odpowiada za zarządzanie zespołem Machine Learning w Digital Fingerprints, specjalizuje się w budowie modeli statystycznych, analizach predykcyjnych i dziedzinie sztucznej inteligencji. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze Data Science&ML.

Michał Łukasiewicz posiada bardzo wysokie kompetencje eksperckie w zakresie tworzenia i rozwoju rozwiązań antyfraudowych w instytucjach finansowych, z doświadczeniem we wdrażaniu projektów dotyczących strategii zarządzania ryzykiem. W Grupie BIK odpowiada za wdrażanie innowacyjnych, nowoczesnych sektorowych narzędzi antyfraudowych wykorzystujących m.in. biometrię behawioralną.

Firma Digital Fingerprints oferuje rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa oparte na biometrii behawioralnej. Spółka od 30.05.2022 r. znajduje się w portfolio Grupy BIK. Technologia i rozwiązanie Digital Fingerprints wzmacnia ekosystem budowanych rozwiązań antyfraudowych oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej i jest wykorzystana w sektorowej Platformie Biometrii Behawioralnej BIK.

2 Comments
- Reklama -

Biometria w Banku Millennium – bank udostępnia nowy sposób autoryzacji

Bank Millennium rozszerza wykorzystanie biometrii w aplikacji mobilnej. Teraz klienci mogą szybko i wygodnie autoryzować wykonywane operacje za pomocą odcisku palca

2 min czytania

Boom na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

W zeszłym roku prawie 7,5 tys. spółek wybrało tzw. estoński CIT. W porównaniu z 2021 r. nastąpił wzrost aż o

7 min czytania

Zdaniem Minister Moskwy – 27 gigawatów mocy w fotowoltaice do 2030 r. jest możliwe

Uzyskanie 27 gigawatów zainstalowanej mocy w fotowoltaice do 2030 roku jest możliwe – powiedziała PAP minister klimatu i środowiska Anna

2 min czytania