Biznes bez papieru – czy to możliwe?

3 min

Wiele osób, w tym z pewnością pracownicy biurowi, nie wyobrażają sobie pracy bez papieru. Materiał ten pozostaje w obiegu nie tylko korporacyjnym, ale także w firmach świadczących usługi budowlane, telekomunikacyjne czy edukacyjne. Czy możliwy jest zatem biznes bez papieru? Oczywiście, że tak! Pomocny w tym może okazać się system paperless, prężnie działający na rynku. Jaki jest jego cel i które usługi warto wybrać?

Skuteczna cyfryzacja dzięki PaperlessLite

Cyfryzacja dotyka coraz mocniej nie tylko branżę rozrywkową czy edukację, ale także biznes. To właśnie dla niego firma PaperlessLite przygotowała praktyczne rozwiązania, niosące wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest oszczędność czasu, a także zminimalizowanie użycia papieru w codziennym obiegu dokumentów. Jakie rozwiązania mają nam go zastąpić? Np. elektroniczne biuro obsługi klienta eBOOK Lite. To łatwa w obsłudze i bardzo przejrzysta platforma, pozwalająca na wymianę informacji z innymi firmami (np. takimi, dla których świadczysz usługi). Dzięki sprawnemu systemowi działającemu w telefonie, tablecie czy komputerze, możesz mieć kontakt ze swoimi klientami w czasie rzeczywistym. Dane, które gromadzi system, dotyczą umów, rozliczeń, wniosków, faktur, a także wykonywanych na bieżąco zadań. Usługobiorcy mogą w każdej chwili sprawdzić, na jakim etapie jest zlecona przez nich praca, a także przesłać do niej np. instrukcje czy uwagi. Rozwiązanie to pozwoli różnym branżom (np. sprzedaży, logistyce czy HR) lepiej zarządzać swoim czasem.

Jakie są możliwości biznesu bez papieru?

Cyfryzacja zadań biznesowych nie mogłaby istnieć bez elektronicznego podpisu. Dziś ta forma potwierdzenia zapoznania się z danym plikiem nikogo już nie dziwi. eSign Lite został przygotowany specjalnie z myślą o firmach, które chcą zoptymalizować czas pracy i postawić na rzeczy ważne. Dzięki korzystaniu z podpisu online obieg dokumentów jest błyskawiczny (są one wysyłane automatycznie prosto z platformy do klienta). Co więcej, możesz go złożyć z dowolnego miejsca i o każdej porze. Wystarczy wcześniejsze zalogowanie się do platformy. Brzmi jak duża oszczędność czasu i pieniędzy? Tak właśnie jest! Nie trzeba iść na pocztę czy zamawiać kuriera, a zaoszczędzony czas można wykorzystać na owocną pracę. Ponadto jeden dokument wygenerowany w systemie może być z łatwością podpisany przez kilka osób, a ich wiarygodność potwierdzona przez SMS, firmowy e-mail, skan dokumentu tożsamości, certyfikat kwalifikowany czy przelew bankowy. Wszystko odbywa się szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa.

Rozwijający się biznes bez papieru dał kolejny owoc, którym jest EDI Lite – elektroniczna wymiana dokumentów z kontrahentami. Jej plusem jest automatyzacja łańcucha dostaw. Możesz bez zmiany miejsca pracy stworzyć dokument, poprawić go, przesłać do weryfikacji czy sprawdzić jego status. Rodzaje plików, które mogą być transferowane, to m.in.: awizo, faktury, umowy, noty korygujące, zamówienia, wnioski. System umożliwia włączenie powiadomień, które będą informowały o postępach prac związanych z danym pismem.

- Advertisement -

Sprawdź niebanalne rozwiązania IT dla biznesu, pozwalające oszczędzić czas i pieniądze. Pomóż rozwijać biznes bez papieru już dziś, optymalizując obieg dokumentów w swojej firmie.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -