Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Centralny Magazyn Etisoft ruszy z końcem tego roku

Udostępnij

Około 6 tysięcy metrów kw powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT, w których od grudnia firma Etisoft zamierza przechowywać wszystkie wyroby i towary. Co słychać w nowym Centralnym Magazynie w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach, który pełną parą ma ruszyć z końcem tego roku?

Trzeba przyznać, że nowa hala robi świetne wrażenie. Jest wielka, a rząd montowanych żółtych regałów wygląda imponująco. Aktualnie zakończył się etap instalacji nowego magazynu surowców dla wszystkich lokalizacji produkcyjnych. Zakończono ich przewożenie pod jeden dach. Wszystkie nowe dostawy również trafiają już w to miejsce. Docelowo mają stąd być też realizowane wszystkie wysyłki.

W Diamond Business Park znajduje się obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji w tych niestabilnych czasach. Kolejna inwestycja, która się toczy to instalacja regałów pod plastikowe pojemniki (KLT), w których firma planuje odbierać z produkcji wyroby i magazynować na Da Vinci. Następnie trafią one bezpośrednio pod „mrówki”, czyli miejsca z systemem kompletowania wyrobów gotowych. Właśnie trwają prace montażowe kolejnych belek na regałach, co pozwoli na zwiększenie liczby magazynowanych palet do 2,5 tys. (obecnie ta liczba na wszystkich magazynach Etisoft wynosiła 800).

– W nowym Magazynie Centralnym planujemy korzystać z urządzenia do obracania rolek tak, aby były one magazynowane i następnie, ze względu na większą wygodę i bezpieczeństwo pracowników, dostarczane pod maszynę na paletach w pozycji horyzontalnej. Szukamy również dostawcy plastikowych palet i testujemy specjalne nakładki na role surowcamówi Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny Etisoft.

Nadal natomiast trwają na Da Vinci prace nad przygotowaniem do wdrożenia systemu SALMA. Ten System Automatycznej Logistyki i Awizacji, na który będą się składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie, jest realizowane wespół z Etisoft Smart Solutions.

Jak widać, Etisoft inwestujemy i nadal się rozwija. Pod koniec roku w siedzibie firmy ma z kolei stanąć linia technologiczna do produkcji etykiet RFID, która pozwoli jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań przyszłych i obecnych klientów.

Centralny Magazyn Etisoft w liczbach:

Powierzchnia magazynowa: 5.608 m2
Powierzchnie socjalne i biurowe: 595 m2
Liczba bram: 5
Rzędy regałów 24, docelowo na 5 poziomach
Docelowa liczba miejsc paletowych na Centralnym Magazynie: 2500
W Diamond Business Park Etisoft wynajmuje w sumie trzy hale (magazynowo-produkcyjno-biurowe) o łącznej powierzchni prawie 10 tys. m kw.

Źródło:Etisoft

Zobacz

Jak zwiększyć ilość inwestycji w cyberbezpierstwo?

Cyberprzestępczość, awaria systemów IT, naruszenia danych, a także związane...

Gróbarczyk: pierwszy prom dla PŻM zacznie być budowany w tym roku

Pierwszy prom typu ro-pax dla Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM) zacznie być budowany jeszcze w 2022 roku - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że jednostka powinna być gotowa na przełomie 2024 i 2025 r.

Hiszpania: rząd deklaruje, że nie wprowadzi ograniczeń w odbiorze wody przez Portugalię

Rząd Hiszpanii nie planuje ograniczyć ilości wody przesyłanej głównymi rzekami tego kraju do Portugalii, poinformował w piątek gabinet Pedro Sancheza, cytowany przez media w obu krajach.

Rząd przyjął projekt budżetu państwa na rok 2023

Rada Ministrów przyjęła w środę projekt budżetu państwa na rok 2023 - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, po głosowaniach w Sejmie rząd zajmie się projektem ustawy okołobudżetowej.

Rurociągi Nord Stream mogły zostać uszkodzone w wyniku ataków ukierunkowanych

Rurociągi Nord Stream mogły zostać uszkodzone w wyniku ataków ukierunkowanych – informuje dziennik „Tagesspiegel”. Po tym, jak w poniedziałek wieczorem wykryto wyciek z NS2 na duńskich wodach terytorialnych, także rzecznik Nord Stream 1 poinformował o szybkim i „poważnym spadku ciśnienia” w obydwu rurociągach. Zdaniem przedstawicieli rządu federalnego, nie jest to zbieg okoliczności.

W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen zapalił się piec

W zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku na jednej z instalacji zapalił się piec - poinformowało Biuro Prasowe PKN Orlen. Na miejscu działa zakładowa straż pożarna.
- Reklama -

REKLAMA