ChatGPT w firmie – czy to bezpieczne? Netskope wprowadza rozwiązanie do ochrony

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Netskope wprowadza na rynek rozwiązanie do ochrony danych, które pomaga przedsiębiorstwom bezpiecznie zarządzać korzystaniem przez pracowników z ChatGPT i innych generatywnych aplikacji AI, takich jak Google Bard i Jasper. W ramach wielokrotnie nagradzanej platformy Intelligent Security Service Edge (SSE) Netskope umożliwia bezpieczne korzystanie z generatywnej sztucznej inteligencji dzięki unikalnym, opatentowanym technikom ochrony danych, których nie można znaleźć na innych platformach SSE.

Po incydentach z 2023 r. dotyczących ujawnienia wrażliwych danych przez sztuczną inteligencję, wiele przedsiębiorstw zastanawia się obecnie, czy i jak bezpiecznie korzystać z tych aplikacji oraz wspierać innowacje w zakresie sztucznej inteligencji bez narażania swojej działalności na ryzyko. Z danych Netskope wynika, że obecnie:

 • około 10% organizacji korporacyjnych aktywnie blokuje korzystanie z ChatGPT przez swoich pracowników
 • korzystanie z ChatGPT rośnie wykładniczo w przedsiębiorstwach, obecnie w tempie 25% każdego miesiąca.
 • przynajmniej 1 na 100 pracowników przedsiębiorstw aktywnie korzysta z ChatGPT codziennie, a każdy użytkownik przesyła średnio 8 zapytań dziennie.

Rozwiązanie Netskope umożliwia: 

 • wszechstronny wgląd w wykorzystanie aplikacji
 • natychmiastowy dostęp do sesji dla administratora, w czasie których jest wykorzystywany czat z AI, za pośrednictwem najszerszej w branży platformy SaaS (przy użyciu dynamicznej bazy danych zawierającej ponad 60 000 aplikacji) i pulpitów nawigacyjnych Advanced Analytics.
 • korzystanie z najlepszego w swojej klasie Cloud Confidence Index™ (CCI), który aktywnie klasyfikuje nowe generatywne aplikacje AI i odpowiednio ocenia ich ryzyko.
 • zrozumienie kontekstu korzystania z takich aplikacji  dzięki opatentowanej analityce Cloud XD™, która rozróżnia poziomy dostępu i przepływy danych przez konta aplikacji, takie jak konta firmowe i osobiste.
 • zapewnienie widoczności poprzez nowe rozwiązanie stworzone specjalnie do identyfikacji generatywnych domen AI, umożliwiające zespołom konfigurowanie kontroli dostępu i zasad ochrony w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie ruchem przeznaczonym specjalnie dla generatywnych aplikacji AI
 • zaawansowaną kontrolę dostępu do aplikacji
 • możliwość monitorowania, zezwalania lub blokowania wysyłania wrażliwych danych przedsiębiorstwa (takich jak kod źródłowy) do chatbotów AI.
 • wprowadzanie wizualnych komunikatów ostrzegających użytkowników w czasie rzeczywistym o potencjalnym narażeniu danych i innych zagrożeniach za każdym razem, gdy uzyskuje się dostęp do generatywnych aplikacji AI 
 • wsparcie dla potrzeb zgodności z przepisami, takimi jak RODO, CCPA, HIPAA i wiele innych, przy użyciu zaawansowanych klasyfikatorów danych i wykrywania opartego na ML.

Od momentu powstania w 2012 roku, Netskope jest nieustannie nagradzany za zaawansowane systemy ochrony danych oraz wykorzystanie innowacji AI  uczenia maszynowego (ML) w swojej platformie. Innowacje te obejmują bezpieczeństwo danych, wbudowane UEBA (czyli systemy badania zachowań użytkownika), ochronę przed zagrożeniami, bezpieczeństwo IoT, Borderless SD-WAN, AIOps i inne obszary z zaawansowanymi technikami klasyfikacji obrazów identyfikacyjnych, wykrywania obrazów tablic, klasyfikacji wrażliwych dokumentów, wykrywania urządzeń IoT, wykrywania anomalii dostępu do sieci WAN, wykrywania zaszyfrowanych plików i wielu innych krytycznych przypadków użycia.  Zespół Netskope to liczna grupa wynalazców wymienionych w ponad 300 patentach na całym świecie.

- Advertisement -
SOURCES:Netskope
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -