Cisco chce przejąć Kenna Security

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
2 min

Firma Cisco ogłosiła zamiar przejęcia Kenna Security, Inc., prywatnej firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii. Technologia zarządzania lukami w zabezpieczeniach oparta na ryzyku firmy Kenna umożliwia organizacjom współpracę międzyfunkcyjną w celu szybkiego identyfikowania, ustalania priorytetów i eliminowania zagrożeń cybernetycznych.

Możliwość nadawania priorytetów lukom w oparciu o analizę zagrożeń i wpływ na biznes nigdy nie była ważniejsza. Świat i sposób, w jaki pracujemy, są dynamiczne, a organizacje walczą o utrzymanie bezpieczeństwa. W miarę przechodzenia do modelu pracy z dowolnego miejsca pracownicy łączą się z siecią za pomocą urządzeń należących do firmy i urządzeń osobistych, a produktywność w coraz większym stopniu polegają na technologiach chmurowych. Trendy te znacznie rozszerzyły powierzchnię ataku i zwiększyły złożoność zabezpieczeń. Istnieje zbyt wiele produktów punktowych, które generują zbyt wiele alertów, a brak zasobów i priorytetów sprawia, że ​​nie można nimi zarządzać dla zespołów ds. bezpieczeństwa i IT.

Dzięki technologii Kenna, Cisco Security połączy zarządzanie zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach oparte na ryzyku w ramach platformy SecureX , poszerzając możliwości platformy i udostępniając kompleksowe karty wyników dla kontroli bezpieczeństwa i wydajności reagowania na zagrożenia. Ta integracja pomoże klientom określić priorytety luk w zabezpieczeniach; przyspieszyć i zautomatyzować podejmowanie decyzji dzięki dostosowanym informacjom; i przyspieszyć czas reakcji w zakresie gotowości cybernetycznej.

Technologia Kenna integruje się ze wszystkimi głównymi platformami oceny podatności na ataki.

- Advertisement -

Przejęcie ma zostać sfinalizowane w czwartym kwartale roku podatkowego 2021 firmy Cisco.

Udostępnij
- REKLAMA -