Cisco ogłasza zamiar przejęcia Duo Security

- Reklama -

Cisco ogłosiło chęć przejęcia firmy Duo Security z siedzibą w Ann Arbor w stanie Michigan, USA. Przedsiębiorstwo jest dostawcą ujednoliconych rozwiązań dostępowych oraz wieloetapowego uwierzytelniania w chmurze. Narzędzia Duo Security umożliwiają potwierdzenie tożsamości użytkowników oraz określenie poziomu bezpieczeństwa urządzeń, z których korzystają, zanim otrzymają one dostęp do aplikacji – chroniąc tym samym organizację przed cyberatakami.

Integracja platform sieciowych i chmurowych oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa z narzędziami Duo Security umożliwi klientom Cisco łatwe i bezpieczne przyłączanie użytkowników do dowolnej aplikacji lub urządzenia sieciowego.

Wartość transakcji wynosi 2,35 mld dolarów.

Przejęcie Duo Security przez Cisco pozwoli na:

·         Rozszerzenie sieci intuicyjnej na środowiska multicloud. Firma Cisco zapewnia obecnie lokalną kontrolę dostępu do sieci za pośrednictwem swojego produktu Identity Services Engine (ISE). Oprogramowanie Duo jako model usługowy (SaaS) zostanie zintegrowane z Cisco ISE w celu rozszerzenia możliwości ISE o kontrolę dostępu do aplikacji w chmurze.

·         Uproszczenie polityki bezpieczeństwa w chmurze. Poprzez weryfikację poziomów zaufania użytkowników i urządzeń, Duo doda zaufaną tożsamość do bezpiecznej bramki internetowej Cisco (Secure Internet Gateway), technologii Cloud Access Security Broker, rozwiązań Enterprise Mobility Management oraz kilku innych produktów dostarczanych w chmurze.

·         Rozszerzenie zasięgu widoczności punktów końcowych. Szczegółowa widoczność ponad 180 milionów urządzeń zarządzanych przez Cisco zostanie dzięki możliwościom Duo rozszerzona na urządzenia mobilne i niezarządzane.

Oczekuje się, że przejęcie powinno zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2019 firmy Cisco, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia i wymaganych zgód regulacyjnych. Na czele Duo Security nadal będzie stał Dug Song, natomiast firma dołączy do struktur działu Cisco Networking and Security prowadzonych przez Davida Goeckelera.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -