Cisco ogłosiło rozszerzenie współpracy z firmą AMD, aby pomóc przedsiębiorstwom w przyspieszeniu ich cyfryzacji i usprawnieniu operacji w chmurze hybrydowej. Obecnie 55% wszystkich aplikacji korporacyjnych jest wdrożonych w chmurach prywatnych, a zdaniem IDC[1] liczba ta może wzrosnąć do 60% w ciągu zaledwie dwóch lat. Organizacje poszukują innowacyjnych systemów i platform do zarządzania, aby sprostać dynamicznym wymaganiom w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i skali infrastruktury chmury hybrydowej.
Cisco pomaga sprostać tym wyzwaniom, wprowadzając nowe modele serwerów stelażowych Cisco Unified Computing System™ (Cisco UCS®) z procesorami AMD EPYC™ 7003, zaprojektowanych z myślą o obsłudze współczesnych obciążeń. Nowe modele obejmują serwery stelażowe Cisco UCS C225 M6 i Cisco UCS C245 M6 i rozszerzają oparte na procesorach AMD portfolio firmy, wprowadzone w 2018 roku.
Nowe modele serwerów stelażowych UCS charakteryzuje natywna integracja z platformą chmury hybrydowej Cisco Intersight, umożliwiając tym samym prostsze zarządzanie w skali globalnej i wdrażanie pojawiających się na rynku innowacji, dostarczanych w modelu SaaS. Platforma Cisco Intersight ułatwia klientom dostęp i wdrażanie innowacyjnych funkcji AMD EPYC, takich jak Secure Encrypted Virtualization (SEV – szyfrowana wirtualizacja).
Cyfrowe przywództwo w środowiskach High Frequency Trading
Nowe możliwości wykorzystania mocy obliczeniowej współpracują z przełącznikami i adapterami Cisco Nexus Ultra Low Latency (ULL), opartymi na technologii nabytej przez Cisco w wyniku przejęcia firmy Exablaze. Celem tego działania było stworzenia wiodącego w branży kompleksowego rozwiązania do obliczeń o ultrawysokiej wydajności, takich jak np. High Frequency Trading (HFT), czyli tzw. handlu wysokich częstotliwości – techniki inwestowania polegającej na zawieraniu wielu transakcji giełdowych w jak najkrótszym czasie, w oparciu o przygotowane w tym celu algorytmy. Połączenie możliwości firm Cisco i AMD daje firmom inwestycyjnym szansę na efektywne przetwarzanie większych ilości transakcji finansowych z większą szybkością w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.
Dostępność
Ogólna dostępność nowych serwerów planowana jest w ciągu najbliższych 3 miesięcy.
[1] Źródło: IDC’s Cloud Pulse Q120, marzec 2020, n=2000