Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Cyberatak w Wilk Elektronik

Udostępnij

Firma Wilk Elektronik S.A. poinformowała, że doświadczyła incydentu bezpieczeństwa związanego z atakiem na serwer poczty. Według komunikatu, sprawcy nie zostali jeszcze ustaleni i mogli ukraść korespondencje z klientami firmy. Wilk Elektronik ostrzega, że korespondencja ta może być wykorzystana do budowania fałszywych wiadomości.

“Fałszywe wiadomości mogą być podpisane imieniem i nazwiskiem naszego pracownika, mogą one również zawierać treść wcześniejszej oryginalnej korespondencji. Taka wiadomość może zachęcać do kliknięcia w link kierujący do strony ze złośliwym oprogramowaniem. W związku z zaistniałym zdarzeniem, apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na warunki bezpieczeństwa korzystania z poczty mailowej. Podkreślamy, że poza ściśle określonymi wcześniej z Państwem przypadkami, nasi pracownicy nie wysyłają wiadomości, które zawierają linki, pliki exe bądź zaszyfrowane załączniki.” – napisano w komunikacie.

Firma powiadomiła także, że wiadomości przesyłane przez Wilk Elektronik S.A. zawsze pochodzą z domeny goodram.com, a o zdarzeniu powiadomiony został Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zobacz

Kowalczyk: w tym tygodniu regulacje dotyczące cen prądu dla samorządów

W tym tygodniu powinny zostać przedstawione regulacje dotyczące cen energii elektrycznej dla samorządów - poinformował w środę wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

URE: poradnik co robić, aby uniknąć odcięcia prądu lub gazu

Urząd Regulacji Energetyki zamieścił na swojej stronie internetowej poradnik, co robić, aby mając problemy z opłaceniem rachunków za prąd lub gaz uniknąć wstrzymania dostaw energii.

Szef NBP: napływające dane potwierdzają scenariusz stopniowego spowolnienia wzrostu naszej gospodarki

Napływające dane potwierdzają scenariusz stopniowego spowolnienia wzrostu naszej gospodarki - powiedział w czwartek prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Według niego dynamika gospodarcza będzie się pogarszać, co będzie wpływać korzystnie na inflację.

Milczarski: LOT bez Centralnego Portu Komunikacyjnego nie przetrwa

PLL LOT bez Centralnego Portu Komunikacyjnego nie przetrwają; LOT potrzebuje tego projektu - mówił we wtorek prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że firma nie ma tylu pasażerów co w roku 2019, ale poziom taki zamierza osiągnąć w przyszłym roku.

Cena franka szwajcarskiego spada

W poniedziałek po południu złoty umacnia się wobec głównych walut. Frank szwajcarski w ciągu dnia stracił do złotego prawie 1,4 proc. i kosztuje 4,94 zł.

Minister Buda: staramy się doprowadzić do sytuacji, by koszt energii był zbliżony do cen produkcji

Staramy się doprowadzić do sytuacji, w której koszt energii będzie zbliżony do cen produkcji; w najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki ogłosi rozwiązanie w tej sprawie - zapowiedział w środę minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że ma to dotyczyć m.in. małych i średnich firm.
- Reklama -

REKLAMA