Cyfryzacja księgowości – w jaki sposób stała się faktem?

Udostępnij

O 127% wzrosła liczba odczytywanych dokumentów, o 79% liczba wystawianych faktur sprzedaży, a o 118% liczba pobrań aplikacji mobilnej, wynika z danych porównawczych SaldeoSMART, biorących pod uwagę luty 2020 roku i maj 2022. Pandemia stanowczo przyspieszyła cyfryzację biur księgowych i rachunkowych. Wprowadzaniu nowych technologii sprzyjają też ciągłe zmiany w przepisach.

BrainSHARE IT, producent platformy wspierającej pracę księgowych – SaldeoSMART, porównał sposób korzystania z oferowanego przez siebie narzędzia przed i po pandemii. Wyniki przedstawił podczas VI Konferencji Sieci Partnerskiej SaldeoSMART, która odbyła się na początku czerwca.

– W czasie pandemii zauważyliśmy wyraźny wzrost wykorzystania naszego rozwiązania i jego funkcjonalności. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia wspierające zdalną komunikację z kontrahentami i organizację pracy biur księgowych oraz oczywiście e-archiwa dokumentów, do których każdy może mieć dostęp z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Przybyło nam również sporo nowych klientów, dziś mamy ich w sumie 5000, co tylko potwierdza, że biura, które do tej pory niechętnie podchodziły do nowinek technologicznych, w ostatnich dwóch latach doceniły innowacje usprawniające ich pracęmówi Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT.

Na ten wzrost zainteresowania mają wpływ także ciągłe zmiany w przepisach. Polski Ład, modyfikacje podatkowe czy Krajowy System e-Faktur sprawiają, że księgowi coraz chętniej sięgają po systemy, które pomagają im nadążyć za wprowadzanymi modyfikacjami.

– Księgowi i dostawcy technologii wspólnie stawiają dziś czoła nowym przepisom. My jako producent systemu nieustająco rozmawiamy z naszymi użytkownikami, pytamy, czego potrzebują i jakich funkcjonalności oczekują. Wiemy, jak ciężka jest dziś praca biur księgowych i rachunkowych. Wiemy też, że bez odpowiednich technologii nie można już działać w tej branży. Zwłaszcza że czekamy na wejście w życie KSeFdodaje Krzysztof Wojtas.

I to właśnie KSeF budził najwięcej wątpliwości i najczęściej pojawiał się w pytaniach uczestników konferencji SaldeoSMART. Partnerzy chcieli wiedzieć, na czym polegają nowe przepisy, jak będzie wyglądać proces wystawiania faktur i czy system, który oferują swoim klientom, jest gotowy na te zmiany.

– SaldeoSMART jest zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur. Nowa funkcjonalność została udostępniona testowo 200 klientom w maju. I choć – jak wiemy od niedawna – wprowadzenie obowiązku wystawiania faktur w KSeF zostało odroczone w czasie, zachęcamy naszych klientów do korzystania z nowej funkcjonalności. Warto wykorzystać ten dodatkowy czas na naukę i poznawanie nowych przepisów. Żeby ułatwić ten proces, przygotowaliśmy e-booki, artykuły i webinaria, z których można czerpać wiedzę na temat KSeF dodaje Edyta Wojtas, wiceprezes zarządu i dyrektor strategiczny w SaldeoSMART.

Spotkanie ekspertów

W VI Konferencji Sieci Partnerskiej SaldeoSMART wzięło udział prawie 100 osób z 35 firm partnerskich. Zarząd SaldeoSMART przedstawił w liczbach ostatnie dwa lata funkcjonowania firmy, a także zaprezentował plany i cele na najbliższe lata. Uczestnicy poznali najważniejsze aspekty rozwoju produktu i obsługi klienta oraz plany dotyczące współpracy z partnerami. Nie zabrakło również wykładu-szkolenia na tematy związane z obsługą handlową i radzeniem sobie z różnymi typami klientów.

Ważnym punktem wydarzenia były codzienne sesje pytań i odpowiedzi (Q&A), podczas których pomysły i pytania uczestników były weryfikowane z ekspertami SaldeoSMART. Firma wręczyła również nagrody dla najlepszych partnerów 2021 r., które trafiły do: Make It Mine Sp. z o.o. Sp. K.; CI-COMPUTER Instal Sp. z o.o.; Best-IT Sp. z o.o.; Aidem Art Sp. z o.o. oraz AURA Technologies Sp. z o.o.

– Mamy świadomość tego, że dla wielu firm partnerskich to była pierwsza okazja do spotkania offline od czasu rozpoczęcia pandemii. Wyczuwaliśmy w czasie konferencji potrzebę bezpośredniej interakcji i budowania nowych relacji biznesowych. Cieszymy się, że udało nam się spotkać. Kolejna taka okazja już za rokpodsumowuje Edyta Wojtas.

Źródło:SaldeoSmart

Zobacz

Praca w branży gier: wzrost liczby ofert i wynagrodzeń

Aż 250-procentowy wzrost liczby ofert pracy zanotowała branża gier....

Liczba cyberataków na polskie szpitale wzrosła prawie o połowę

Hakerzy coraz częściej atakują sektor ochrony zdrowia – szpitale,...

Nowe zamieszanie wokół Polskiego Ładu: odsunięto w czasie podatkowo korzystne rozwiązanie

Przepisy o grupach VAT wprowadzono w ramach Polskiego Ładu...

Ceny gazu w Europie w górę w reakcji na mocne cięcia dostaw z Rosji

Ceny gazu w Europie są coraz wyższe w reakcji na mocne cięcia dostaw tego paliwa z Rosji. Benchmarkowe kontrakty na gaz w Amsterdamie (ICE Endex Dutch TTF) są wyceniane wyżej o 5,1 proc. po 135,00 euro za MWh, po wzroście ceny wcześniej o 6,9 proc. - podają maklerzy.

Akupunktura zmniejsza częstotliwość napięciowych bólów głowy

Zabiegi akupunktury mogą pomóc zredukować częstotliwość uporczywych bólów głowy typu napięciowego o połowę – informują naukowcy z Uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu. Ich wnioski ukazały się w specjalistycznym piśmie „Neurology”.

Obajtek: za 1,5 roku zaczniemy budowę farmy wiatrowej na Bałtyku

Za 1,5 roku jako pierwsza spółka Skarbu Państwa rozpoczniemy budowę farmy wiatrowej na Bałtyku – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w piątek w Krakowie.
- Reklama -