Czego kandydaci IT oczekują od pracodawców we Wrocławiu?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min
3 min

Branża technologiczna rozwija się już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby ten proces miał się zatrzymać. W związku z tym zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników IT ciągle rośnie. Kandydaci z branży technologicznej mogą wybierać spośród wielu ofert. Jak dowiedzieć się, jakie mają oczekiwania względem pracodawców oraz w jaki sposób dotrzeć do interesujących Cię specjalistów?

Jakie są oczekiwania kandydatów z branży IT?

Konkurencja firm na rynku technologicznym jest duża. Przybywa klientów oraz nowych projektów, dlatego w tej branży bardzo często rekrutacja trwa bez przerwy. Jednak nie każda firma wie, jak stworzyć merytoryczne i zachęcające ogłoszenie oraz co uwzględnić w trakcie procesu rekrutacyjnego o pracę IT we Wrocławiu. Aby poznać odpowiedzi na te problematyczne kwestie, należy zapoznać się z tym, czego w rzeczywistości oczekują kandydaci IT od przyszłych pracodawców. W dzisiejszych czasach wynagrodzenie nie jest już jedynym czynnikiem, który działa zachęcająco na potencjalnych pracowników. Jakie są inne oczekiwania kandydatów w branży technologicznej?

Ciekawe projekty

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów dla przyszłych pracowników jest możliwość udziału w interesującym i rozwojowym projekcie. Bardzo duża część kandydatów pragnie szlifować swoje umiejętności oraz kompetencje w ramach ambitnych realizacji. Równie ważnym aspektem jest doświadczony i wykwalifikowany zespół, który pracuje przy projektach. Zgrani i dobrze komunikujący się pracownicy to pozytywny czynnik, którym warto się chwalić. Dla kandydatów bardzo ważna jest możliwość nauki i mentoringu od starszych i doświadczonych specjalistów, a współpraca nad angażującym projektem jest do tego idealną okazją. Oprócz nabywania nowych umiejętności, dla każdego pracownika ważne są również wyzwania. Zarówno w ogłoszeniach jak i na stronie internetowej warto zaznaczyć, że w firmie pracuje się nad ciekawymi projektami, które rozwijają umiejętności pracowników.

Możliwości rozwoju

Dla wielu ludzi pracujących w branży technologicznej bardzo ważna jest jasno określona ścieżka rozwoju kariery. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji oraz chęci danej osoby, ale warto przedstawiać pracownikom lub kandydatom możliwości ich rozwoju w firmie. Dotyczy to zarówno poszerzania kompetencji w zakresie umiejętności miękkich oraz twardych, jednak w branży technologicznej zdecydowana większość woli pogłębiać wiedzę z tego drugiego zakresu. Umiejętności twarde wiążą się z nowoczesnymi technologiami oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań. Wyzwań związanych z rozwojem i poszerzaniem swoich umiejętności oczekują zarówno osoby na juniorskich stanowiskach jak i eksperci z wieloletnim stażem.

Możliwość pracy zdalnej

Możliwość pracy z domu okazała się w przeciągu ostatnich miesięcy kluczowym rozwiązaniem dla wielu firm. Duża część osób z branży IT zauważyła zalety pracy zdalnej, między innymi oszczędzanie czasu związanego z dojazdem do pracy oraz komfortowe warunki wykonywania obowiązków. Niektórzy specjaliści odrzucają propozycję współpracy na samym początku, jeśli nie oferuje się przynajmniej częściowej pracy zdalnej. Dlatego coraz więcej pracodawców decyduje się na chociaż jeden dzień pracy z domu. Pozwala to nie tylko zoptymalizować koszty związane z utrzymaniem biura, ale również podtrzymać motywację pracowników na wysokim poziomie.

Udostępnij