Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – istotne dla energii, wygodne dla użytkowników

- Reklama -

Coraz bardziej modne i chętnie wybierane przez inwestorów instalacje fotowoltaiczne są bez wątpienia przyszłością energetyki w domach jednorodzinnych i nie tylko. W jaki sposób zadbać panele solarne na dachu, tak, aby ich nie uszkodzić, a skutecznie oczyścić z zabrudzeń, by mogły pracować wydajnie? Niemiecki producent sprzętu czyszczącego – Karcher ma na to nowy patent. Zestaw akcesoriów, który pozwoli czyścić wydajnie i bezpiecznie nie tylko panele solarne, ale też elewacje budynków jak i wysoko położone okna.

Brush bsc caretaker app 01 CI15 300 dpi jpg

Nowe zestawy szczotek, lanc i złączy pozwalają na zapewnienie idealnej czystości i stu procent bezpieczeństwa czyszczonej powierzchni. Na pierwszy rzut oka mnogość rozwiązań i elementów może sprawiać wrażenie skompilowanego, to jednak pozory. Wszystko jest tu precyzyjnie dopasowane i pozwala czyścić skutecznie każdego rodzaju elewację jak i panele solarne.

Elementy z których można skompletować indywidualny zestaw są kompatybilne z urządzeniami wysokociśnieniowymi Karcher zarówno HD jak i HDS (czyli z podgrzewaniem jak i bez podgrzewania wody).

Brush bsc caretaker app 02 CI15 300 dpi jpg

„Sercem” tego systemu jest głowica – napęd, na który możemy zakładać trzy rodzaje szczotek (miękkie, średnie i twarde) w zależności od tego co chcemy wyczyścić. Dla paneli solarnych odpowiednie będą niebieskie czyli miękkie szczotki.

Woda jest podawana na całej długości szczotek, dzięki systemowi dysz rozmieszczonych na listwie. Zapewnia to doskonały efekt w krótkim czasie.

Kärcher

Aby dokładnie oczyścić panele solarne przyda się  także złącze Vario. Jest to idealny dodatek do czyszczenia paneli słonecznych. Dzięki stałemu kątowi możliwe jest sterowanie kierunkiem szczotki poprzez obracanie lancy. Łatwiej jest też dzięki złączu wyczyścić krawędzie.

Nowe lance teleskopowe są teraz 10 razy sztywniejsze i bardziej ergonomiczne. System Anti-Spin uniemożliwiający obracanie sekcji lancy gwarantuje lepszą kontrolę nad wykonywaną pracą.

Lance umożliwiają  także odkurzanie na dużej wysokości. Co jest wyjątkowo przydatne, gdy chcemy usunąć jakieś luźne zabrudzenia z dachu etc.

Co niezmiernie istotne jest to system w pełni uniwersalny. Co to znaczy? To, że jedna lanca pozwala wykonywać wiele zadań czyszczących:   czyszczenie wysokociśnieniowe, czyszczenie szczotkami (średnie ciśnienie wody), czyszczenie samą wodą a nawet odkurzanie.

Roller brush bsc caretaker app 04 CI15 300 dpi jpg

Zestaw znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w dwóch wymienionych na początku tego tekstu miejscach, lecz także:

Czyszczenie instalacji fotowoltaicznych np. na stajniach, warsztatach, domach czy budynkach przemysłowych
Czyszczenie różnego rodzaju elewacji
Czyszczenie okien i ogrodów zimowych
Czyszczenie posadzek zewnętrznych i czyszczenie wrażliwych podłóg, takich jak podłoga marmurowa
Odkurzanie na różnych wysokościach

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -