DataArt Kiddo: Bezpłatna platforma do nauki Pythona dla dzieci

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
2 min

Programiści firmy DataArt, zajmującem się doradztwem technologicznym na skalę globalną, stworzyli platformę do nauki programowania dla dzieci. Młodzi adepci kodowania będą musieli poprowadzić szopa przez leśną ścieżkę pełną tajemnic.

Kiddo to platforma, na której dzieci uczą się pisać kod w Pythonie, rozwiązując problemy i uzyskując natychmiastowy feedback. Uczeń pisze prosty program, który jest niemal natychmiast wizualizowany. Obecnie dostępne są dwa tryby nauki: pierwszy to labirynt, w którym uczeń prowadzi małego szopa przez las, gdzie zbiera on ciasteczka i ucieka przed potworami. Drugi, trudniejszy, to typowa konsola, klasyczne środowisko do rozwiązywania problemów programistycznych.

  • Kiddo nie jest z pewnością podręcznikiem. Każde dziecko, przed przystąpieniem do zabawy, powinno wiedzieć, czym jest programowanie. Nasza platforma może służyć jako uzupełnienie nauki, zapewniając zbiór praktycznych zadań. Wydaje mi się, że każdy gimnazjalista będzie w stanie rozwiązać problemy z Kiddo w ciągu kilku dni, a najprawdopodobniej nawet szybciej. Ponadto dajemy wiele wskazówek – powiedział Denis Tsyplakov, Solutions Architect w DataArt i twórca projektu.

Obecnie platforma udostępnia 20-30 zadań dla każdego z trybów nauki. Zaczynają się od najprostszych wyzwań, jak przesunięcie szopa po makiecie. Stopniowo zadania stają się coraz bardziej złożone. W grze pojawiają się ruchome potwory, z którymi można walczyć, zmieniają się też same ścieżki.

Aby osadzić Kiddo na swojej stronie, wystarczy skopiować kod – tak jak w przypadku odtwarzacza YouTube. Jest dostępna w wersji angielskiej, autorzy pracują nad kolejnymi wersjami językowymi. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: https://kiddo.academy/

- Advertisement -
  • W DataArt uważamy, że z tej platformy można korzystać również na konferencjach czy np. podczas dni otwartych szkoły lub uczelni. Gra dla programistów z jednej strony stawia minimalną barierę wejścia, z drugiej strony wciąż nie jest to do końca banalne rozwiązanie. Oczywiście myślimy o współpracy ze szkołami programowania dla dzieci – dodał Denis Tsyplakov.
Udostępnij
- REKLAMA -