in

Dell EMC rozszerza ofertę pamięci

Dell EMC poinformował o rozszerzeniu najlepszej na rynku oferty pamięci masowej klasy midrange o dwie nowe macierze SC All-Flash, a także o ważnych aktualizacjach oprogramowania systemów Dell EMC Unity, pozwalających na zwiększenie efektywności i ograniczenie kosztów przetwarzania danych blokowych i plikowych.

Producent wprowadza także program lojalnościowy Future-Proof, który obejmuje trzyletnią gwarancję jakości z możliwością zwrotu pieniędzy. W ramach programu klienci uzyskują dostęp do pełnej oferty oprogramowania i mechanizmów ochrony inwestycji sprzętowych, otrzymują gwarancję efektywności pamięci masowej, mogą też skorzystać z opcji bezproblemowej migracji danych oraz bezpłatnego dostępu do platformy Virtustream Storage Cloud.

Systemy SC All-Flash o dużej wydajności, gotowe do pracy w przedsiębiorstwie

Nowe macierze pamięci masowej Dell EMC SC All-Flash, zaprojektowane z myślą o działaniu wyłącznie w technologii flash, odznaczają się znakomitą wydajnością i oferują funkcje klasy korporacyjnej. Urządzenia te przeznaczone są dla klientów, którzy pragną dokonać modernizacji swoich centrów przetwarzania danych w celu zwiększenia szybkości i efektywności ich funkcjonowania, a także ograniczenia kosztów obsługi istniejących aplikacji, a zarazem chcą przygotować środowisko na nowe obciążenia i zastosowania uwzględniające technologię flash.

Rozwiązania Dell EMC SC5020F i Dell EMC SC7020F są dostępne jako urządzenia o wysokości 3U z podwójnymi kontrolerami typu aktywny/aktywny i 8-rdzeniowymi procesorami Intel® Xeon®, maksymalnie 256 GB pamięci i obsługą wielu protokołów w połączeniach sieciowych iSCSI 10 Gb oraz FC 16/32 Gb. Inne właściwości oferowanych produktów:

 • Wydajność klasy all-flash — do 399 tysięcy operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) dla poszczególnych macierzy, do 3,9 miliona IOPS w stowarzyszonym klastrze obejmującym wiele macierzy.
 • Mobilność, skalowalność i ochrona danych w środowisku stowarzyszonym — rozwiązania są gotowe do połączenia w ramach stowarzyszonych klastrów obejmujących wiele macierzy. Umożliwia to łatwą migrację zadań obliczeniowych bez przerywania działania systemu, a także równoważenie obciążenia. Dostępna jest funkcja automatycznego przełączania awaryjnego, stanowiąca dodatkowy wewnętrzny mechanizm pozwalający zachować ciągłość biznesową.
 • Efektywność i automatyczna optymalizacja — dzięki inteligentnym funkcjom deduplikacji i kompresji danych, podziałowi na warstwy RAID i uniwersalnej funkcji elastycznego przydzielania zasobów koszty eksploatacji systemu zmniejszają się automatycznie.
 • Pełna oferta oprogramowania — dostępna jest każda zaawansowana funkcja systemów z serii SC, bez konieczności zakupu dodatkowych licencji oprogramowania i ich wznawiania.

Obniżenie kosztów pamięci masowej dzięki większej efektywności systemów Dell EMC Unity

Systemy Dell EMC Unity zaprojektowano z myślą o uproszczeniu obsługi, uzyskaniu wydajności typowej dla technologii all-flash i pracy w ujednoliconych środowiskach SAN-NAS. Odznaczają się łatwością wdrażania i zarządzania, doskonale sprawdzają się jako pamięć masowa w środowiskach przetwarzania w chmurze. Nowy system operacyjny Unity OS w wersji 4.3 uwzględnia kilka istotnych aktualizacji, m.in. obsługę deduplikacji, technologii umożliwiającej obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Zawiera również nowe funkcje do obsługi synchronizacji plików i modernizacji sprzętu bez zakłócania jego działania. Oprogramowanie Dell EMC Unity OS w wersji 4.3 udostępnia:

 • Bardziej efektywne mechanizmy obsługi pamięci all-flash z funkcją bezpośredniej deduplikacji
 • Funkcje synchronicznej replikacji plików, pozwalające uzyskać ciągłość biznesową bez utraty jakichkolwiek danych
 • Nową opcję modernizacji kontrolera w trybie online, bez przemieszczania danych

Wzrost poziomu ochrony inwestycji w ramach programu lojalnościowego Future-Proof

Nowy program Dell EMC o nazwie Future-Proof dotyczy systemów pamięci masowej i wiąże się z gwarancjami i dodatkowymi korzyściami dla klientów w całym cyklu eksploatacji zakupionych macierzy. W odróżnieniu od propozycji innych dostawców, oferujących mniej korzystne, krótkoterminowe programy, program lojalnościowy Future-Proof obejmuje kompleksowe gwarancje, możliwości uzyskania oszczędności i ochronę inwestycji w przypadku zakupu nowych produktów z serii SC oraz Dell EMC Unity.

Elementy programu Future-Proof związane z urządzeniami Dell EMC Unity i SC:

 • Trzyletnia gwarancja jakości z możliwością zwrotu pieniędzy — produkty Dell EMC muszą działać zgodnie ze specyfikacją, w przeciwnym razie klienci uzyskają zwrot kosztów.
 • Gwarancja efektywności przetwarzania danych 4:1 w pamięci all-flash — bez konieczności wykonywania skomplikowanej oceny wstępnej i wprowadzania ograniczeń.
 • Bezproblemowa migracja danych — klienci mogą w łatwy sposób przeprowadzić migrację na nowe pamięci masowe Dell EMC dzięki wbudowanym narzędziom zapewniającym ciągły dostęp i pracę bez zakłóceń.
 • Ochrona inwestycji sprzętowych — klienci uzyskują elastyczne zniżki na modernizację kontrolerów pamięci masowej lub wymianę i zakup dowolnych nowych produktów z oferty Dell EMC.
 • Pełna oferta oprogramowania — produkty Dell EMC klasy midrange dostarczane są wraz ze wszystkimi komponentami niezbędnymi do przechowywania i ochrony danych oraz zarządzania. Nie jest konieczny zakup dodatkowych licencji ani ich odnawianie.
 • Wbudowana obsługa platformy Virtustream Storage Cloud (tylko w przypadku systemów Dell EMC Unity) — klienci mogą automatycznie umieszczać pliki i obrazy pamięci masowej w chmurze, usługa jest bezpłatna przez okres jednego roku.

Klienci, którzy dokonają zakupu nowych rozwiązań Dell EMC Unity lub SC (bezpośrednio lub u partnerów handlowych) i są objęci ważną umową serwisową mają prawo uczestniczyć w programie bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

„Aby ułatwić klientom modernizację centrów przetwarzania danych, oferujemy nowe rozwiązania SC All-Flash odznaczające się dużą wydajnością i zawierające innowacyjne funkcje. Dzięki aktualizacji oprogramowania Unity OS możemy zwiększyć efektywność działania i użyteczność systemów Dell EMC Unity” — powiedział Jeff Boudreau, prezes działu platform pamięci masowej w firmie Dell EMC. „Wprowadzamy także istotną zmianę w obsłudze klientów przez Dell EMC i naszych partnerów, oferując nowy program lojalnościowy Future-Proof. Zakup pamięci masowej wiąże się z dodatkowymi korzyściami, w tym dostępem do pełnej oferty oprogramowania, ochroną inwestycji w sprzęt oraz trzyletnią gwarancją jakości z możliwością zwrotu pieniędzy. To najbardziej rozbudowany długoterminowy program w naszej branży”.

Elastyczne opcje finansowania i usługi wsparcia

Dział usług finansowych firmy Dell (Dell Financial Services, DFS) jest w stanie zaproponować klientom szeroką gamę elastycznych modeli użytkowania połączonych z finansowaniem infrastruktury informatycznej. Z kolei kompleksowa oferta usług Dell EMC związanych z wdrażaniem technologii i świadczeniem wsparcia pozwala w elastyczny, skalowalny sposób zrealizować różnorodne potrzeby informatyczne klientów.

Dostępność

Pamięci masowe SC All-Flash będą dostępne w grudniu. Nowy system operacyjny Unity OS w wersji 4.3 zostanie udostępniony w styczniu 2018 r. klientom korzystającym z rozwiązań Dell EMC Unity i posiadającym ważną umowę dotyczącą wsparcia technicznego. Udział w programie lojalnościowym Future-Proof jest możliwy już obecnie, w przypadku zakupu dowolnej nowej macierzy pamięci masowej z serii SC lub Dell EMC Unity bezpośrednio od firmy Dell EMC albo jednego z jej certyfikowanych partnerów handlowych.

[i] Źródło: raport IDC „Enterprise Storage Systems Quarterly Tracker”, wrzesień 2017 r. Klasa „midrange” została zdefiniowana jako zewnętrzne systemy pamięci masowej z przedziału cenowego od 25 tys. USD do 250 tys. USD
Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
chmura

IBM zaprezentował nietypową chmurę publiczną

Finance

Optymistyczne nastawienie CFO zwiastuje wzrost PKB?