Dell wprowadza aplikację AR do samodzielnej naprawy sprzętu

Udostępnij

Możliwość samodzielnej naprawy to priorytet dla użytkowników, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoimi urządzeniami. Firma Dell Technologies wprowadza pierwszą w swoim rodzaju aplikację wspierającą naprawy sprzętu IT dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej – Dell AR Assistant.

Ze względu na fakt, że smartfony stały się nieodzowną częścią codziennego życia, Dell Technologies stworzył bezpłatną aplikację (dostępną zarówno na urządzenia z systemem iOS jak i Android), która korzystając z rzeczywistości rozszerzonej, przeprowadzi klientów krok po kroku przez wymianę części w ich systemach Dell Technologies.

Dostępna w siedmiu różnych językach (angielski, francuski, niemiecki, japoński, portugalski, hiszpański i uproszczony chiński) aplikacja Dell AR Assistant prowadzi użytkowników przez procedury obsługi i naprawy ponad 100 komputerów i serwerów Dell Technologies. Firma pracuje, by do końca lata dodać ponad 20 dodatkowych systemów. Możliwości oferowane przez Dell AR Assistant można zobaczyć w tym materiale wideo.

– Naszym celem jest umożliwienie konsumentom prostej, samodzielnej naprawy urządzeń tam, gdzie jest ona możliwa. Dążymy do skrócenia czasu naprawy w przypadku usterek, które użytkownicy mogą rozwiązać samodzielnie, jedynie z niewielką pomocą od Dell Technologies. Dla osób niezainteresowanych samodzielnym dokonywaniem napraw oferujemy również alternatywne rozwiązaniamówi Michał Tomaszewski, Field Services Manager w Dell Technologies.

Pracę nad aplikacją przyśpieszono w pierwszych miesiącach trwania pandemii, kiedy technicy serwisowi nie mogli realizować zgłoszeń w domach czy serwerowniach klientów. Obecnie korzystanie z Dell AR Assistant jest możliwe po uzyskaniu uprzednio właściwej diagnozy i zamówieniu części za pośrednictwem zespołu wsparcia technicznego Dell Technologies. W przyszłości firma planuje zwiększenie dostępności i możliwości zakupu części online, co pozwoli na dalsze zwiększanie satysfakcji klientów.

Dell Technologies zapewnia instrukcje i zasoby dotyczące obsługi produktów  kanałami online już od ponad dekady. Obejmuje to możliwość pobrania dokumentacji, oprogramowania, sterowników, aktualizacji BIOS, oprogramowania układowego, łatek i aktualizacji zabezpieczeń. Dell AR Assistant stanowi naturalne rozszerzenie instrukcji obsługi – w prostej do realizacji przez klienta formie, dostępnej w dowolnym miejscu. Użytkownicy aplikacji AR Assistant widzą swoje urządzenia i sposób ich naprawy w rzeczywistości mieszanej dzięki nakładkom informacyjnym widocznym po skierowaniu kamery smartfona na naprawianą maszynę. Dla wybranych urządzeń aplikacja pozwala również na skorzystanie z technologii klonowania w rzeczywistości rozszerzonej, wyświetlając sklonowany system w wybranym przez użytkownika miejscu i umożliwiając pełną, trójwymiarową interakcję z zaskakującym poziomem realizmu.

– Wraz Dell AR Assistant zapewniamy konsumentom innowacyjne sposoby przeprowadzania napraw. Cieszymy się, że możemy umożliwić naszym klientom wykonywanie napraw samodzielnie, jednocześnie wydłużając czas użytkowania ich urządzeń i systemów. Prostota tego rozwiązania jest wygodna dla użytkowników i korzystna dla środowiska – podsumowuje Michał Tomaszewski.

Zobacz

Niemcy/ Kanclerz Scholz: turbina do NS1 może być dostarczona do Rosji w każdej chwili

Kanclerz Olaf Scholz pośrednio oskarżył Rosję o wykorzystywanie pretekstów do ograniczania dostaw gazu. Turbina dla rurociągu Nord Stream 1 jest w Niemczech, może być dostarczona do Rosji w dowolnym momencie – oznajmił w środę Scholz podczas wizyty w firmie Siemens Energy w Muelheim an der Ruhr.

Kanadyjsko-niemieckie rozmowy o zakończeniu importu ropy i gazu z Rosji

Bezpieczeństwo energetyczne, w tym zakończenie importu ropy i gazu z Rosji, oraz bezpieczeństwo żywnościowe były tematami rozmów prowadzonych w środę przez szefowe dyplomacji Kanady i Niemiec, Melanie Joly i Annalenę Baerbock.

Wall Street mocno w górę po dwóch dniach spadków

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy odrabiali straty z dwóch poprzednich dni, a do poprawy nastrojów przyczyniły się dobre dane makro z amerykańskiej gospodarki oraz lepsze od oczekiwań analityków wyniki finansowe spółek.

Naukowcy ożywili część komórek martwej od godziny świni

Z pomocą specjalnego płynu, badacze z Yale University (USA) przywrócili do życia niektóre komórki i narządy nieżyjącej od godziny świni. Podobna technika mogłaby pomagać m.in. w przechowywaniu organów do przeszczepów czy ratowaniu ludzi po udarach lub zawałach.

Prezes Taurona na czele spółki eksploatującej nowy blok w Jaworznie

Prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek będzie jednocześnie kierował zarządem spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie. Ma to m.in. usprawnić mediacje z wykonawcą bloku i usprawnić jego działanie do czasu usunięcia wszystkich usterek.

Minister Maląg: szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu wyniosła 4,9 proc.

Z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu utrzymała się na tym samym poziomie jak miesiąc wcześniej i wynosi 4,9 proc. – poinformowała w piątek minister Marlena Maląg.
- Reklama -

REKLAMA