Drużyna futbolu amerykańskiego trenuje z monitorem interaktywnym Newline

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 4 min
4 min

Futbol amerykański powstał w XIX wieku jako połączenie dwóch sportów: rugby i europejskiej piłki nożnej. Najpopularniejszy jest w Stanach Zjednoczonych. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce działa od 2004 roku, zaś rozgrywki odbywają się od roku 2006. Zawsze są to spektakularne wydarzenia, z głośną oprawa muzyczną i atrakcjami dla rodzin.

Na mecz drużyny wystawiają po 11 zawodników, z których każdy ma ściśle określoną rolę i plan działania. Poprzedzają to długie godziny treningów i analizy strategii, zarówno własnej, jak i drużyny przeciwnej. Lowlanders Białystok korzysta z nowoczesnych narzędzi, a wśród nich monitora interaktywnego Newline. Do czego jest wykorzystywany?

Najważniejsze to zdobyć więcej punktów niż drużyna przeciwna w ciągu meczu złożonego z czterech 15-minutowych kwart. Piłkę można kopać, rzucać, nieść lub przekazywać z rąk do rąk – dążąc do przekroczenie linii punktowej. Żeby tego dokonać można po prostu przenieść piłkę, można ją rzucić do zawodnika stojącego za linią albo kopnąć celując w bramkę przeciwnika. Taka liczba możliwości wymaga strategii opracowanej ze wszystkimi zawodnikami.

Zawodnicy Lowlanders Białystok są podzieleni na ofensywę, defensywę i mniejsze formacje. W standardowej formie przed treningami odbywały się odprawy, podczas których trener korzystając z projektora omawiał strategie. Niestety w czasie pandemii spotkania np. 50 zawodników w jednej sali przestały być możliwe. Dlatego drużyna zaczęła poszukiwać innych możliwości. W biurze pojawił się monitor interaktywny Newline, który podłączony do Internetu stał się platformą komunikacyjną dla trenera i zawodników. Korzystając z jednej z popularnych aplikacji do wideokonferencji takich ja MS Teams, Zoom czy Google Meet bez dodatkowych urządzeń stały się możliwe spotkania online, a udostępnianie ekranu pozwalało na dokładne omawianie taktyki gry i rysowanie ustawień oraz akcji na boisku. Zawodnicy widzieli twarz trenera, który uruchamiał film z meczu i na stopklatce analizował poszczególne akcje.

„Dzięki wykorzystaniu monitora interaktywnego Newline udało nam się efektywnie wykorzystać czas, w którym obostrzenia nie pozwalały na pracę trenera z drużyną w biurze. Zawodnicy mogli spotykać się na boisku, ale omawianie strategii, taktyki i motywacja, które są nieodłącznym elementem tego typu sportu nie mogły być realizowane w salach konferencyjnych. Spotkania online pozwalały utrzymać dotychczasowy rytm pracy i dotrzeć do każdego z zawodników, bez względu na miejsce jego pobytu czy stan zdrowia.”

Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

Monitor Newline wyposażony jest w szerokokątne kamery, zestaw mikrofonów i głośniki. Jest kompletnym rozwiązaniem do wideokonferencji i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Obsługa jest intuicyjna, a reakcja na dotyk szybka i precyzyjna.

Monitor interaktywny wpisał się już w codzienność drużyny Lowlanders. Online odbywają się szkolenia dla trenerów, spotkania indywidualne, odprawy czy przygotowania treningów. Podczas spotkań stacjonarnych wielkoformatowy monitor pomaga w analizowaniu gry nie tylko zawodników Lowlanders, ale także drużyn przeciwnych.

Codziennością drużyny jest też wymiana zawodników co wymaga poznania kandydatów i omówienia warunków współpracy. Monitor interaktywny jest też przydatnym narzędziem w spotkaniach rekrutacyjnych i zebraniach zarządu. Wideokonferencje są bardzo profesjonalnie. Szerokokątna kamera obejmuje wszystkich zebranych przy stole co daje wrażenie stacjonarnego spotkania.  Wspólna praca na jednym pliku – Whiteboard, MS Excel czy MS Word – kończy się wysłaniem dokumentu do wszystkich zebranych i zarchiwizowaniem efektów wspólnej pracy.

„Lowlanders Białystok w 2020 roku wywalczyli wicemistrzostwo Polski Seniorów, 2021 roku mistrzostwo Polski do lat 19, zaś w 2022 Mistrzostwo Polski seniorów. Wierzę, że monitor interaktywny, który usprawniał komunikację miedzy trenerami, a zawodnikami w bardzo trudnym czasie izolacji przyczynił się do tego sukcesu. Wpisał się też już w codzienność naszej pracy na tyle konsekwentnie, że korzystamy z niego bez względu na obostrzenia czy ich brak.”

Piotr Morko

Bliższe informacje na temat monitorów interaktywnych Newline https://newline-interactive.com/pl/products/vega/

SOURCES:Newline
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz