E-podpis — rozwiązanie na miarę XXI wieku

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min
3 min

Postęp technologiczny pozwala na zautomatyzowanie, uproszczenie i przyspieszenie mnóstwa procesów zachodzących w świecie biznesu. Wiele formalności zostaje skróconych do minimum, a nowoczesne rozwiązania umożliwiają prowadzenie spraw bez wychodzenia z domu. Jedną z technologii wartych uwagi jest e-podpis. Jakie korzyści niesie posiadanie systemu do elektronicznego podpisywania dokumentów?

E-podpisywanie — zalety rozwiązania

Terminowość, bezpieczeństwo, wygoda i szybkość — to wszystko liczy się dziś w biznesie. Większość rozwijających się przedsiębiorstw dąży do zautomatyzowania procesów takich jak choćby przesyłanie i podpisywanie dokumentów. Sporym ułatwieniem jest możliwość sfinalizowania umowy bez konieczności spotykania się — z dowolnego miejsca i w każdym terminie. Takie rozwiązania coraz bardziej zyskują na popularności, ponieważ umożliwiają funkcjonowanie firm i prowadzenie biznesu w dynamicznie zmieniających się okolicznościach. W wielu przedsiębiorstwach standardem staje się stosowanie e-podpisu — bezpiecznego narzędzia potwierdzającego tożsamość.

Postęp i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań jest naturalną konsekwencją zmian zachodzących we współczesnym świecie. Przedsiębiorcy dążący do osiągnięcia sukcesu i ugruntowania swojej pozycji na rynku, wciąż poszukują nowych metod na przyciągnięcie klienta. Liczy się szybkość działania, ale także bezpieczeństwo, które oferują swoim partnerom. E-podpis umożliwia przesyłanie dokumentów pomiędzy zainteresowanymi, a ich zatwierdzanie nie wymaga podpisywania wersji papierowych.

Z wszelkimi formalnościami można uporać się zdalnie, wystarczy dostęp do urządzenia — komputera, tabletu, smartfona. Klient może zapoznać się z ostateczną wersją dokumentu u siebie, zatwierdzić ją bądź odrzucić, co eliminuje konieczność organizowania osobistych spotkań.

E-podpisywanie — bezpieczna weryfikacja tożsamości

E-podpis jest rozwiązaniem bezpiecznym, a jego złożenie może odbyć się poprzez e-mail, podpis biometryczny, certyfikat kwalifikowany, a nawet SMS. Specjalna platforma pozwala podpisywać i gromadzić dokumenty, dzięki czemu nie ma konieczności ich drukowania i archiwizowania w teczkach. Cały proces może zostać zabezpieczony hasłem dostarczanym w wiadomości SMS, co jest szczególnie istotne w przypadku przesyłania poufnych danych.

Warto również wspomnieć, że klient ma możliwość finalizowania umów poprzez stronę www — wystarczy wejść w przesłany link, wpisać otrzymane na telefon hasło i pobrać gotową umowę. Złożenie podpisu skutkuje otrzymaniem pełnego zestawu dokumentów, certyfikatu potwierdzającego złożenie podpisu oraz dostępu do elektronicznego archiwum.

e-podpis, biznes

Podpis elektroniczny — czy warto?

Elektroniczny podpis usprawnia wiele procesów w firmie, a jednocześnie daje gwarancję bezpieczeństwa. To rozwiązanie stosowane zgodnie z przepisami prawa, pozwalające oszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Co więcej, z metody tej zadowoleni będą wszyscy, którzy dużą wagę przykładają do ekologii — e-podpis pozwala zredukować ilość zużytego papieru.

Nowoczesne przedsiębiorstwo nie stroni od pomysłów niosących ze sobą tak oczywiste korzyści. Dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnym świecie stawiają przed firmami wiele wyzwań, którym sprostać pomagają rozwinięte technologie. Jedną z nich jest właśnie e-podpis, który — z uwagi na gwarantowaną wygodę oraz bezpieczeństwo — stosowany jest z roku na rok przez coraz więcej przedsiębiorstw.

Udostępnij