Globalny rynek SaaS będzie rósł w tempie nawet 11% w skali roku

- Reklama -

Rynek oprogramowania jako usługi (SaaS)  ma wzrosnąć o 99,99 miliardów dolarów w latach 2021-2025, osiągając roczny wzrost na poziomie ponad 11% w okresie prognozy, prognozuje Technavio.

Jak wynika z raportu Technavio „Global Software as a Service Market 2021-2025”, wiodącym segmentem na rynku SaaS jest  segment chmury publicznej (biorąc pod uwagę dane z 2020 roku). Głównymi trendami na rynku jest rosnące zapotrzebowanie na połączenia API.

Jakie są główne czynniki rynkowe i wyzwania?

Rynek napędzany jest przez coraz częstsze korzystanie z aplikacji mobilnych. Jednak problemy związane z integracją systemów mogą stanowić wyzwanie dla wzrostu.

Rynek jest rozdrobniony, a stopień fragmentacji ulegnie przyspieszeniu w okresie prognozy. Accenture Plc, Adobe Inc., Alphabet Inc., Amazon.com Inc., Hewlett Packard Enterprise Development LP, International Business Machines Corp., Microsoft Corp., Oracle Corp., Salesforce.com Inc. i SAP SE to tylko niektóre z głównych uczestników rynku.

źródło: Technavio
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -