Grupa Euvic przejęła pakiet kontrolny Outsourcing24

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
2 min

Euvic IT obejmie 51 proc. udziałów, działającej od blisko 20 lat na rynku, warszawskiej spółki Outsourcing24. To kolejna w tym roku,  po 4wise Group, inwestycja w rozwój filaru Infrastruktura IT Grupy. Jej celem jest przede wszystkim wzmocnienie oferty dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą liczyć na wsparcie w cyfrowej transformacji biznesu, jakie wcześniej dostępne było głównie dla dużych firm i korporacji. Inwestycja w Outsourcing24 jest kolejnym elementem realizacji nowej strategii Grupy – Euvic 2030. W kolejnych miesiącach planowane są następne akwizycje rozszerzające portfolio usług oferowanych w ramach Grupy.

Grupa Euvic konsekwentnie wzmacnia swój strategiczny filar Infrastruktura IT skoncentrowany wokół spółki Euvic IT (dawniej IT Works) i Euvic Solutions oraz IT Challenge. W 2021 Euvic przejął kontrolę nad notowanym na New Connect eoNetworks S.A. Rok później do Grupy dołączyła Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Na początku 2023 roku Grupę wzmocniła chorzowska 4wise Group, która zapewnia swoim klientom usługi kompleksowego wsparcia procesów biznesowych od audytu stanu infrastruktury, po bieżące wsparcie operacyjne zapewniające stabilne środowisko pracy. Dołączenie do Grupy Euvic spółki Outsourcing24 to kolejny strategiczny ruch w ramach istotnego wzmocnienia usług dla segmentu MŚP.

Grupa Euvic wspólnie z zespołem Outsourcing24 oraz 4wise Group dostarczy firmom z sektora MŚP najwyższej klasy usługi oraz dostęp do technologii w ofercie abonamentowej. To pozwoli klientom na znaczne ograniczenie kosztów stałych oraz elastyczne dopasowanie usług do bieżących potrzeb i planów rozwoju. W ofercie znajdują się między innymi usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, zapewnienia kontynuacji działania na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, pełny backup danych, kompleksowe bezpieczeństwo sieci oraz bieżące szkolenie i edukacja pracowników z technologii wykorzystywanych przez firmę. Jedną z kluczowych usług, jakie chce dostarczać klientom z sektora MŚP Grupa Euvic jest audyt i doradztwo technologiczne w zakresie możliwych do wykorzystania w firmie technologii, które mają znacząco usprawnić i zoptymalizować jej działanie oraz znacznie zwiększyć możliwości skalowania działalności.

SOURCES:Euvic
Udostępnij
1 Comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -