Grupa Inetum z nowym dyrektorem generalnym

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Bain Capital i Inetum ogłosiły, że z dniem 27 lutego 2023 r. Jacques Pommeraud zostanie mianowany dyrektorem generalnym Grupy Inetum. Pełniący dotychczas te obowiązki Vincent Rouaix, będzie w roli członka zarządu doradzał Inetum w zakresie fuzji i przejęć. 

Grupa Inetum: Nowy lider z bogatym doświadczeniem

Jacques Pommeraud jest dyrektorem z bogatym doświadczeniem w branży technologicznej i usługowej. Posiada doświadczenie w zakresie wdrażania zapewniających rozwój przełomowych usprawnień i podnoszeniu rentowności poprzez ambitne programy transformacji. Przed objęciem stanowiska w Inetum był wiceprezesem wykonawczym firmy Bureau Veritas, w której odpowiadał za rynek we Francji, Afrykę oraz za usługi rządowe. Karierę zawodową rozpoczął w dziedzinie konsultingu strategicznego w firmie McKinsey. Pracował w biurach w Paryżu i Bostonie. W 2009 roku dołączył do firmy Atos, gdzie kierował programem transformacji grupy. Stopniowo rozszerzał zakres obowiązków, aż do momentu mianowania go na stanowisko dyrektora generalnego Canopy Cloud. W 2014 roku dołączył do Salesforce Inc. jako wiceprezes i dyrektor generalny jednostki Success Services z siedzibą w San Francisco. Następnie objął podobne, globalne stanowisko w firmie SAP. Jacques Pommeraud jest absolwentem École Nationale des Ponts et Chaussées (dyplom magistra inżyniera) oraz posiada tytuł MBA, uzyskany w szkole zarządzania i biznesu INSEAD. 

– Cieszę się, że dołączam do Inetum i będę mógł przyczynić się do dalszego tworzenia wartości przez firmę. Z niecierpliwością czekam na możliwość rozpoczęcia współpracy z zespołem ekspertów, którzy
w ciągu ostatniego dziesięciolecia wykazali się talentem w zakresie poszerzania zasięgu działalności firmy Inetum i możliwości jej cyfrowej transformacji. Dostrzegam ogromny potencjał w zakresie dalszych innowacji i zaspokajania nowych cyfrowych potrzeb naszych klientów – komentuje Jacques Pommeraud.

SOURCES:Grupa Inetum
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *