Huawei CloudEngine serii S: sieci kampusowe gotowe na WiFi 6

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
4 min

Huawei wprowadza na rynek przełączniki CloudEngine serii S dedykowane do obsługi sieci kampusowych. Szesnaście modeli switchy pozwoli budować superszybkie, inteligentne, otwarte i zorientowane na usługi sieci na miarę ery Wi-Fi 6.

Huawei zaprezentował 16 nowych modeli przełączników dostępowych, agregacyjnych i rdzeniowych CloudEngine serii S, które wprowadzają rozwój sieci kampusowych na nowy poziom i pomagają w przyśpieszaniu transformacji cyfrowej.

Według Kitty Fok, dyrektor zarządzającej w IDC China „cyfrowa transformacja weszła w nową fazę. IDC przewiduje, że do 2020 roku około 55 procent przedsiębiorstw będzie miało możliwość ‘cyfrowego podejmowania decyzji’, pozwoli to na uzyskanie wglądu w procesy biznesowe, autonomię w realizacji zadań i współpracę na wielką skalę”. W przedsiębiorstwach cyfrowych nowej ery sieć będzie wszechobecna i dostępna niczym powietrze, którym oddychamy, a zarządzanie będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Portfolio przełączników następnej generacji Huawei CloudEngine serii S

Najnowsze przełączniki CloudEngine Campus są dostępne w 16 wersjach: CloudEngine serii S5700 (inteligentne przełączniki dostępowe GE), CloudEngine serii S6700 (przełączniki agregacji routingu 10GE) oraz CloudEngine serii S12700E (innowacyjne przełączniki rdzeniowe, charakteryzujące się najlepszą w branży wydajnością). Według testów przeprowadzonych przez niezależną amerykańską instytucję badawczą The Tolly Group, CloudEngine S12700E zapewnia sześciokrotnie większą wydajność przełączania niż średnia w branży i charakteryzuje się największą przepustowością pojedynczego gniazda, najwyższą gęstością portów 100GE i najwyższą wydajnością przełączania spośród wszystkich porównywalnych produktów. Huawei CloudEngine serii S jest również pierwszym tego typu urządzeniem, które w najbardziej optymalny sposób wprowadza konwergencję sieci przewodowej i bezprzewodowej, mechanizm inteligentnego wykrywania zagrożeń i obsługę telemetrii.

Inteligentna i uproszczona sieć kampusowa skupia się na usługach

Sieć zorientowana na usługi powinna zapewniać nie tylko ultraszerokopasmową łączność, ale także musi oferować wysoce zautomatyzowane i inteligentne zarządzanie, aby przyspieszyć wdrażanie usług, zapewniając jednocześnie ich wysoką jakość w czasie rzeczywistym.

- Advertisement -

Zautomatyzowane zarządzanie: wraz z coraz większym wykorzystaniem mobilnych aplikacji biurowych i aplikacji w chmurze, zarządzanie polityką sieciową staje się bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej. W odpowiedzi na te wyzwania Huawei oferuje CloudCampus Solution. Jest to kompleksowe centrum zarządzania siecią, które automatyzuje planowanie sieci, wdrażanie urządzeń, polityk bezpieczeństwa i monitorowanie sieci WLAN, LAN i WAN poprzez graficzne interfejsy użytkownika (GUI), bez potrzeby stosowania tradycyjnych interfejsów linii poleceń (CLI). W rezultacie wydajność zarządzania siecią można poprawić o ponad 80 procent.

Inteligentne O&M: usterki mogą być dokładnie i szybko usuwane tylko wtedy, gdy można zmierzyć wydajność sieci dla każdego jej użytkownika. Dlatego też Huawei udoskonalił swój system uczenia maszynowego (ML) oraz inteligentny system O&M oparty na sztucznej inteligencji (AI). Nowe rozwiązania zapewniają ilościową ocenę wydajności sieci; szybką analizę pierwotnych przyczyn problemów w sieci za pomocą precyzyjnych algorytmów Big Data; inteligentne mechanizmy przewidywania awarii, umożliwiające lokalizowanie i usuwanie usterek sieci w ciągu kilku minut.

Otwarty ekosystem: oprócz automatyzacji sieci i inteligentnych funkcji, Huawei CloudCampus Solution został zaprojektowany z myślą o otwartości wszystkich warstw dla przyszłego ekosystemu cyfrowego, aby uprościć aktualizację i ewolucję sieci korporacyjnych. Huawei pozytywnie zweryfikował interoperacyjność różnych rozwiązań, testując ponad 800 modeli urządzeń sieciowych pochodzących od głównych dostawców na całym świecie. Ściśle współpracował z ponad 40 partnerami w zakresie zarządzania siecią, uwierzytelniania, bezpieczeństwa i innych dziedzin oraz opracował wspólne rozwiązania z ponad 30 partnerami biznesowymi na całym świecie. Huawei zbudował również 26 laboratoriów Joint Validation Labs (JVL) rozproszonych po całym świecie, które umożliwią szybsze i płynniejsze wdrażanie usług poprzez wspólną weryfikację rozwiązań.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -