Hydroizolacja budynku czyli zadbaj o dom

- Reklama -

Technologie budowlane zmieniają się wraz z naszymi stale rosnącymi oczekiwaniami. Bo kto chciałby dzisiaj mieszkać w domu z plamami wilgoci i grzybnią na ścianach czy suficie? Dlatego hydroizolacja w budownictwie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Woda jest źródłem życia i jednocześnie jednym z największych zagrożeń dla ludzkiej cywilizacji. Cały czas powstają więc technologie i rozwiązania trzymające w ryzach siły przyrody, ale nie ingerujące w otaczający nas ekosystem, którego przecież woda jest podstawowym elementem. Bezpieczne dla ludzi i przyrody systemy wodochronne rozwijają się również w branży budowlanej.

Wilgoć zagraża konstrukcji budynku. Oddziałuje na zastosowane materiały budowlane, rozszczelnia je, narusza strukturę, a zbrojenia narażone na wilgoć ulegają szybko korozji. Woda przenikająca z gruntu uraz opady deszczu i śniegu szybko mogą stać się zagrożeniem dla trwałości elementów konstrukcyjnych domu. Budynek staje się niebezpieczny.

Woda jest też odpowiedzialna za stan zdrowia osób mieszkających w zawilgoconych pomieszczeniach. Jak się okazuje, nadmiar wilgoci w ścianach, czy stropie może być pośrednią przyczyną różnych schorzeń układu oddechowego oraz może przyspieszać rozwój niektórych chorób nowotworowych. Woda w ścianach stanowi przecież idealne środowisko rozwoju różnych bakterii, pozwala plenić się grzybom, glonom i algom.

W celu całkowitego eliminowania zagrożenia ze strony wilgoci niezbędne są prawidłowe hydroizolacje poszczególnych elementów domu, czyli warstwy ochronne przed działaniem wody i wilgoci. Chcąc zdrowo mieszkać w trwałym konstrukcyjnie budynku, należy zadbać o odpowiednio zastosowane i prawidłowo wykonane technologie hydroizolacyjne.

Hydroizolacja powinna zostać dopasowane do różnych czynników, czyli do zastosowanych w domu technologii budowlanych, do rozmiaru całego budynku i do przeznaczenia jego poszczególnych pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń wilgotnych i pomieszczeń mokrych, takich jak łazienka, kuchnia, czy pralnia i suszarnia.

Dzięki hydroizolacji powstaje ciągły układ, nieprzerwany jednowarstwowy, a czasami wielowarstwowy fragment zintegrowany i scalony w jedną, nieprzeniknioną dla wilgoci całość. Dlatego wodochronna izolacja powinna zostać stworzona z najlepszych materiałów budowlanych.

Należąca do grupy Saint-Gobain marka Weber specjalizuje się w wodochronnych izolacjach całego budynku i wszystkich narażonych na działanie wilgoci jego elementów na zewnątrz i wewnątrz. Systemy hydroizolacji marki Weber są rozwiązaniami szczelnymi i trwałymi, wstrzymującymi agresywne działanie wody. Stosując wysokiej jakości specjalistyczne rozwiązania techniczne Webera osiągnie się zamierzoną izolację elementów w nowo wznoszonych i w rozbudowywanych lub remontowanych domach.

Izolacja powstrzymująca wilgoć powstała na bazie systemów hydroizolacji marki Weber jest uszczelnieniem przylegającym do każdej konstrukcji podziemnej. Zabezpiecza też trwale elementy wystające poza obręb budynku, takie jak tarasy i balkony. Z Weberem woda nie stanowi też zagrożenia wewnątrz pomieszczeń, takich, jak łazienka, toaleta, czy kuchnia. Dla ścian zewnętrznych dedykowany jest z kolei innowacyjny tynk o właściwościach hydroizolacyjnych, czyli tynk hydrofilowy AquaBalance.

W ofercie marki Weber znajdziesz hydroizolacje bitumiczne i mineralne, płynne membrany i inne środki uszczelniające.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -