IDC: Web 3.0 – jaką formę przybierze w ciągu następnych kilku lat?

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska  - Redaktor Brandsit 2 min czytania

W ciągu ostatnich kilku lat podjęto skoordynowane wysiłki w celu zbudowania wydajnego, zdecentralizowanego i bardziej godnego zaufania Internetu, aby rozwiązać problemy kontroli, prywatności, bezpieczeństwa i zaufania, a jednocześnie wspierać płynny, przejrzysty i kosztowo-efektywne interakcje i transakcje kluczowe dla naszej gospodarki cyfrowej.

Web3 wzbudził duże zainteresowanie i aktywność w kręgach branżowych, które obfitują w projekty i start-upy obejmujące różne komponenty ekosystemu Web3, takie jak blockchain, kryptowaluty, tokeny nie wymienne (NFT) i zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO).

W niedawno opublikowanym badaniu  IDC TechBrief: Web3, IDC analizuje kluczowe osiągnięcia, trendy, możliwości i wyzwania w ekosystemie Web3 i powiązanych technologiach. IDC definiuje Web3 jako „zbiór otwartych technologii i protokołów, w tym blockchain, które wspierają natywne zaufane wykorzystanie i przechowywanie zdecentralizowanych danych, wiedzy i wartości”. 

„Pytanie do rozważenia nie dotyczy tego, czy nadchodzi Web3, pytanie dotyczy formy, jaką Web3 przybierze w ciągu najbliższych kilku lat. Kierując się najpierw na nisko wiszące owoce w ewolucji w kierunku Web3, DAO umożliwią twórcom treści, graczom i użytkownikom mediów społecznościowych zdobycie władzy, której zazdrośnie strzegły tradycyjne korporacje, które kontrolowały Web 2.0”powiedział Phillip Silitschanu, dyrektor ds. badań, Worldwide Blockchain, Crypto, NFT i Web3 Strategies w IDC.

„Firmy muszą jasno zrozumieć, w jaki sposób ich organizacja jest zależna od istniejącej sieci Web w jej obecnej formie Web 2.0 oraz jaki wpływ na ich działalność i zyski miałoby przejście na Web3” – powiedział dr Christopher Lee Marshall , Associate Wiceprezes IDC Asia Pacific.

- Reklama -

Asbis podsumował luty

ASBISc Enterprises Plc, według wstępnych danych szacunkowych, wypracował w lutym 2023 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 230 mln USD,

2 min czytania

Krajowy System e-Faktur – nowe przepisy mogą być wyzwaniem dla przedsiębiorców. Rozwiązanie Amodit pomoże usprawnić ich działanie

Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem w życie obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Prowadzone są również działania, które mają