[the_ad_group id="105318"]

Import z Chin – biznes w Chinach, ważne wskazówki przy imporcie z Chin

[the_ad_group id="105318"]

Import z Chin – biznes w Chinach, ważne wskazówki przy imporcie z Chin

Nie łatwo znaleźć pomysł na biznes. Wiele branż jest już przesyconych, a niektóre zbyt ryzykowne. Import z Chin może być niszą, którą warto się zainteresować. Zwłaszcza, że sam proces jest dużo łatwiejszy niż się wydaje, a stopa zwrotu – bardzo atrakcyjna. Zobacz jak zacząć krok po kroku.

Każdy dobry pomysł na biznes powinien być możliwie bezpieczny oraz przynosić zysk. Branżą, w którą może wejść początkujący jak i doświadczony inwestor jest import z Chin. W głównej mierze polega to na tym, że produkujesz coś w Chinach taniej, a następnie sprowadzasz do Polski i sprzedajesz z zyskiem. Rynek chińskich producentów wciąż jest dużo bardziej atrakcyjny cenowo niż europejskich. Dlatego w tym poradniku w pigułce opisujemy jak rozpocząć sprowadzanie towarów z Chin krok po kroku.

Import z Chin: znalezienie producenta i negocjacja warunków umowy

importzchinkrokpokroku

Pierwsza sprawa to decyzje, czy importujesz samodzielnie czy z pomocą firm pośredniczącej. Jeśli nigdy wcześniej nie sprowadzałeś towarów z zagranicy lub Twoje doświadczenie jest małe – zdecydowanie wybierz agencję. Znajdziesz kilka naprawdę dobrych firm polskich, które się tym zajmują. Wystarczy wpisać w Google import z Chin firma. Znajdziesz np. Fullbax – firmę oferującą import z Chin od A do Z. Swoją przygodę z tym biznesem możesz rozpocząć od współpracy z tą doświadczoną firmą z Polski.
To działa bardzo prosto. Najpierw znajduje Tobie dostawcę, który wyprodukuje potrzebny towar w jak najwyższej jakości i w jak najlepszej cenie. Następnie będzie prowadził z nim rozmowy oraz negocjacje. Na etapie produkcji zajmie się kontrolą, a po zakończonej produkcji – transportem z Chin oraz odprawą celną w Polsce. Wszystko w ramach jednej umowy z jedną firmą w Polsce.

Ważne jest bezpieczeństwo i pewny zysk

Dzięki współpracy z Fullbax możesz bezpiecznie zainwestować w ten biznes. Choćby z tego powodu, że jest to agencja posiadająca aż trzy podmioty gospodarcze – w Polsce, w Chinach Kontynentalnych i obszarze Hong Kongu. Umowę na obsługę przedsięwzięcia podpisujesz z polskim podmiotem, a nie z chińskim. Fullbax zajmuje się wszystkim od a do z, a wynagrodzenie wypłacane jest w formie prowizji, które wysokość zależy od wartości zamówienia.

Na pewno największą korzyścią, jaką daje zlecenie agencji pośredniczącej wszystkich spraw związanych z importem z Chin, jest bezpieczeństwo i wygoda. Firma taka jak Fullbax znajduje się na miejscu w Chinach. W Twoim imieniu może nie tylko negocjować z chińskimi producentami, ale także wizytować ich fabryki i załatwić najlepszy transport morski lub lotniczy. Zazwyczaj niedoświadczeni importerzy zlecają to producentowi, a ten zawsze chce na tym zarobić i bierze sobie wysoką prowizję. W przypadku współpracy z profesjonalną firmą polską nie ma o tym mowy. Każdemu zależy na zadowoleniu kontrahenta, zatem dbałość o znalezienie najkorzystniejszych cen na każdym etap importu z Chin jest zawsze priorytetem.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów