Infor z nowym CEO

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
2 min

Infor ogłosił zmiany w zarządzie firmy. Kevin Samuelson, dotychczas zajmujący stanowisko dyrektora finansowego (CFO), został mianowany prezesem zarządu (CEO). Charles Phillips, który od 2010 roku był prezesem zarządu, został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Kevin Samuelson zostanie również członkiem rady nadzorczej Infor.

Samuelson związany jest z Infor od 14 lat – wcześniej na stanowiskach M&A i CFO. Odgrywał kluczową rolę w doprowadzaniu do strategicznych akwizycji, wspierając wzrost firmy z poziomu 35 milionów dolarów rocznego przychodu do 3 miliardów, a także pozyskując długoletnich partnerów inwestycyjnych. Samuelson angażował się w wiele działań operacyjnych i handlowych i odegrał kluczową rolę w niedawnym pozyskaniu przez firmę szeregu dużych klientów.

Kevin Samuelson - Infor

Podczas pełnienia funkcji prezesa przez Phillipsa, Infor rozwinął się i powiększył jak nigdy wcześniej. W projektowanie i rozwój produktów w ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowano przeszło 2,5 miliarda dolarów. Phillips, Samuelson oraz Soma Somasundaram (prezes i CTO) odegrali bardzo ważne role w nadzorowaniu i doskonaleniu obecnego pakietu produktów Infor, a także przeniesieniu firmy w chmurę. W nowej roli prezesa rady nadzorczej Phillips skupi się na rozwoju strategii, relacjach z klientami i nowych akwizycjach.

Infor poinformował także o dodatkowych nominacjach, wspierających rozwój firmy w obszarach wzrostu sprzedaży, usług i funkcjonalności dla klientów na całym świecie:

- Advertisement -

·         Soma Somasundaram, związanych z firmą od ponad 20 lat, obejmie nowo utworzone stanowisko prezesa do spraw produktów (President of Products), jednocześnie zachowując obecne stanowisko CTO.

·         Jay Hopkins został awansowany z głównego księgowego (Chief Accounting Officer) na dyrektora finansowego (CFO).

·         Cormac Watters został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego do spraw rynków międzynarodowych (General Manager, Head of International Markets).

·         Rod Johnson został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego do spraw Ameryk (General Manager, Head of Americas).

Wszystkie nominacje wchodzą w życie z dniem ogłoszenia.

W styczniu br. roku Infor uzyskał zobowiązanie do inwestycji w wysokości 1,5 miliarda dolarów ze strony swoich dwóch głównych akcjonariuszy: Koch Equity Development, LLC (KED) i Golden Gate Capital. Była to kolejna inwestycja, po zasileniu kapitału zakładowego przez KED kwotą przeszło 2 miliardów dolarów w lutym 2017 roku.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -