Intel i Perspektywy wspierają kobiety w innowacjach

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Intel i Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz trzeci przyznały stypendia w ramach programu Nowe Technologie dla Dziewczyn. 25 stypendystek otrzyma wsparcie finansowe i merytoryczne oraz możliwość odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym Intela w Gdańsku.

Laureatki wyłonione zostały spośród 620 maturzystek i studentek kierunków technicznych, które zgłosiły się do tegorocznej edycji programu. Przyznano im stypendium w wysokości 12 000 zł, które pozwoli na pokrycie części wydatków związanych z nauką na studiach wyższych. Ponadto objęte zostaną one indywidualną opieką mentorską doświadczonych inżynierów centrum Intela w Gdańsku. Mentorki i Mentorzy wspierać będą rozwój podopiecznych, pomagając im poszerzyć wiedzę i praktyczne umiejętności związane z nowymi technologiami oraz wybrać odpowiednią ścieżkę kariery. Stypendystki otrzymają także możliwość wzięcia udziału w programie stażowym w Centrum Badawczo-Rozwojowym Intel Technology Poland w Gdańsku.

Jak wynika z badania „Kobiety na politechnikach 2017” Fundacji Perspektywy, obecnie tylko 13,8% studentów kierunków informatycznych to kobiety. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej globalnie wynosi od kilku do maksymalnie 15%.  Inicjatywa Intela i fundacji ma na celu zainteresowanie kobiet nowymi technologiami i wsparcie utalentowanych maturzystek i studentek w planowaniu i budowaniu ich kariery zawodowej w branży technologicznej.

Intel angażuje się w wiele działań mających na celu promocję studiów informatycznych i kariery w branży technologicznej wśród młodych kobiet. Wierzymy, że tylko różnorodne, zbalansowane zespoły są w stanie tworzyć innowacyjne technologie w pełni odpowiadające na potrzeby społeczeństwa. W ramach inicjatywy Nowe Technologie dla Dziewczyn wspieramy utalentowane maturzystki i studentki w rozwoju edukacyjnym, zawodowym i osobistym – mówi Aleksandra Bojanowska, PR Manager w Intelu.

Centrum R&D Intela w Gdańsku jest największym ośrodkiem badawczo-rozwojowym firmy w Europie, zatrudniającym ponad 2000 osób. Każdego dnia setki inżynierów pracują tam nad rozwiązaniami, które zmieniają świat technologii. Pracownicy polskiego R&D współtworzyli m.in. popularne komputerowe złącze USB 3.0, interfejs Thunderbolt czy układ dźwiękowy Intel HD Audio. Od marca 2017 roku w gdańskim centrum działa Compiler Center of Excellence, w którym specjaliści zajmują się oprogramowaniem kluczowym dla rozwoju superkomputerów, systemów sztucznej inteligencji czy autonomicznej jazdy.  Intel Polska jest jednym z najlepszych pracodawców w kraju, od lat utrzymując się w czołówce prestiżowego rankingu Aon Hewitt.

- Advertisement -
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -