Jak działa światłowód?

4 min

Cenisz sobie stały dostęp do sieci? W takim razie postaw na stabilny światłowód od nju mobile, dzięki któremu nie tylko obejrzysz film w 4K, ale też zagrasz w ulubioną grę bez żadnych opóźnień. Sprawdź, jak działa internet światłowodowy i zacznij korzystać z wydajnego łącza domowego dzięki komfortowej ofercie nju światłowód.

Co to jest światłowód?

Internet światłowodowy to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które zapewnia swoim użytkownikom stabilne i wydajne połączenie z siecią. Deszcz, wiatr czy śnieżyce nie wpływają na jego prędkość, gwarantując nieprzerwaną pracę, naukę lub rozrywkę.

Czym jednak jest światłowód? To trójwarstwowy przewód wykonany z włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych, który umożliwia przesyłanie i odbieranie danych za pomocą fali świetlnej. Proces przekazywania informacji odbywa się bez zakłóceń z prędkością od kilkunastu Gb/s (gigabitów na sekundę) do kilku Tb/s (terabitów na sekundę). Dostarczany w ten sposób internet jest niezwykle stabilny i nie zwalnia w nieoczekiwanych momentach.

Zalety internetu światłowodowego

Dlaczego światłowód zyskuje na popularności? Wydajne połączenie z internetem sprawi, że:

  • szybko pobierzesz i wyślesz pliki – niezależnie od tego, czy będzie to niewielki dokument, czy paczka zdjęć z wakacji;
  • moc sygnału zawsze będzie na takim samym poziomie – nawet wtedy, gdy korzysta z niej kilka osób jednocześnie;
  • nagłe awarie łączności staną się przeszłością – problemy techniczne nie przeszkodzą Ci w streamowaniu wideo czy rozmowie na komunikatorze.

Internet światłowodowy zmniejsza opóźnienia praktycznie do minimum, dzięki czemu rozgrywki online wskakują na nowy poziom.

Internet nju mobile – światłowód najwyższej jakości

Internet światłowodowy daje nieograniczone możliwości i pozwala na wiele godzin rozrywki. Zanim jednak zaczniesz swoją przygodę ze stabilnym i wydajnym łączem domowym, warto zatroszczyć się o odpowiedniego dostawcę usługi. Jednym z nich jest nju mobile – niegdyś znany jedynie jako operator sieci komórkowej, dziś także dystrybutor internetu światłowodowego.

Decydując się na ofertę nju, masz do dyspozycji dwa warianty szybkości światłowodu:

  • o prędkości pobierania danych do 200 Mb/s oraz wysyłania ich do 30 Mb/s;
  • o prędkości pobierania danych do 300 Mb/s oraz wysyłania ich do 50 Mb/s.

Czym wyróżnia się oferta nju? Usługę internetu światłowodowego zamówisz za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Bez długiego oczekiwania w kolejce i załatwiania żmudnych formalności w salonie obsługi klienta. Po prostu – wygodnie i szybko!

Jednak to nie wszystko – zaraz po zamówieniu i ustaleniu terminu instalacji usługi, do Twojego miejsca zamieszkania dostarczymy Ci bezpłatny modem FunBox 3.0 z Wi-Fi. Sprzęt obsługuje dwa pasma łączności – 2,4 GHz oraz 5 GHz. Dodatkowo, dzięki wbudowanym portom USB, urządzenie pozwala na podłączenie m.in. dysku zewnętrznego, który może w przyszłości posłużyć Ci jako backup multimediów.

Jak doprowadzić światłowód do domu? Postaw na nju mobile!

Niezależnie od tego, czy poszukujesz nowego dostawcy światłowodu, czy po prostu chcesz wypróbować stabilny internet światłowodowy, w nju zakupisz usługę w kilku prostych krokach:

  1. Pobierz aplikację mobilną lub wejdź na stronę internetową nju – rozpocznij zamówienie w wygodny dla Ciebie sposób.
  2. Sprawdź dostępność światłowodu w Twojej lokalizacji – wystarczy podać miasto, ulicę, numer domu oraz lokalu.
  3. Potwierdź swoją tożsamość – logując się do swojego banku lub robiąc zdjęcie dowodu tożsamości oraz selfie.
  4. Wybierz metodę płatności – możesz podłączyć swoją kartę płatniczą, ale też wykonać płatność online lub za pomocą kodu BLIK.
  5. Ustal termin instalacji usługi – do Twojego domu lub mieszkania przybędzie technik razem z modemem i niezbędnym sprzętem.

Chcesz dowiedzieć się, jak działa internet światłowodowy w nju mobile? Sprawdź szczegóły usługi i postaw na wydajną domową sieć!


Artykuł sponsorowany

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz