Jak nie płacić odsetek, korzystając z karty kredytowej?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
4 min

Dzięki karcie kredytowej szybko i wygodnie zapłacisz za produkty i usługi oraz wypłacisz gotówkę z bankomatu. W artykule wyjaśnimy, jak korzystać z kredytu na karcie, aby… nie zapłacić odsetek.

Karta kredytowa jest rodzajem karty płatniczej z przyznanym przez banki limitem środków. Często określa się ją także mianem kredytu na karcie. Użytkując karty kredytowej, wydajesz bowiem nie własne pieniądze, ale środki banku. W przeciwieństwie do tradycyjnej karty płatniczej i karty debetowej karta kredytowa nie jest powiązania z kontem osobistym. Do jej obsługi służy specjalny rachunek techniczny.

Karta kredytowa – wygodne płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych

Płatności kartą kredytową są szybkie i bardzo wygodne. Przy pomocy plastikowej karty z powodzeniem zapłacisz za usługi oraz zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych. Będziesz mógł także korzystać z płatności BLIK, wypłacać gotówkę z bankomatu, a nawet robić przelewy (te są zazwyczaj obarczone wyższymi opłatami niż standardowe transfery wykonywane z konta osobistego).

- Advertisement -

Kto może otrzymać kartę kredytową?

W zależności od banku kryteria stawiane kredytobiorcom kształtują się w odmienny sposób. Jako pewnik można przyjąć jednak, że warunkiem otrzymania karty kredytowej jest ukończenie 18 r.ż. oraz posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Ze względu na fakt, że karta kredytowa jest rodzajem kredytu, przed wydaniem decyzji banki dokładnie ją weryfikują.

Jak korzystać z karty kredytowej i nie płacić odsetek?

Nie wszyscy wiedzą, że kredyt na karcie wcale nie musi być drogi. Użytkując kartę w przemyślany, racjonalny sposób, możesz całkowicie wyeliminować konieczność płatności odsetek. Dzięki temu pożyczone od banku pieniądze okażą się naprawdę tanie!

Jak użytkować kartę kredytową, aby nie płacić odsetek?

Każda karta kredytowa ma tzw. okres bezodsetkowy. Jeśli uregulujesz zadłużenie w czasie jego trwania, kredytodawca nie naliczy odsetek. W zależności od banku okres bezodsetkowy trwa z reguły od 50 do 60 dni i dzieli się na dwa etapy:

  • okres rozliczeniowy trwający 30 dni i zakończony wygenerowaniem wyciągu bankowego;
  • czas na spłatę zadłużenia będący okresem pomiędzy zamknięciem cyklu rozliczeniowego a terminem spłaty długu.

Spłata karty kredytowej przed upływem okresu bezodsetkowego uchroni Cię przed koniecznością płatności odsetek.

Jak wybrać kartę kredytową, aby… nie żałować?

Wybór przypadkowej karty kredytowej może skutkować dodatkowymi, zupełnie niepotrzebnymi wydatkami. Może pozbawić się także atrakcyjnych przywilejów. Aby uniknąć takiego scenariusza i w pełni wykorzystać potencjał karty kredytowej, analizując oferty poszczególnych banków, koniecznie zwróć uwagę na:

  • długość okresu bezodsetkowego. Im dłuższy, tym więcej czasu zyskasz na spłatę zadłużenia;
  • możliwość otrzymania karty bez wychodzenia z domu. Zwłaszcza dziś w czasie pandemii COVID-19 warto dołożyć wszelkich starań, aby ochronić zdrowie swoje i swoich bliskich. Zrezygnuj z niepotrzebnych wizyt w oddziałach banku. Znajdź taki, który umożliwia zawarcie umowy online, wygodnie i komfortowo, bez wychodzenia z domu;
  • możliwość spłaty karty z wykorzystaniem usługi szybkie płatności i rozłożenia kwoty transakcji na raty poprzez system bankowości internetowej i aplikację mobilną. Bankuj wygodnie, bez względu na to, gdzie jesteś;
  • dodatkowe udogodnienia i profity. Często zdarza się, że wraz z kartą kredytową banki oferują swoim klientom dodatkowe profity – np. przydatne w nieprzewidzianych sytuacjach ubezpieczenie assistance;
  • atrakcyjne programy moneyback. Dobra karta kredytowa powinna sprzyjać oszczędzaniu! Czy wiesz, że płacąc kartą kredytową Visa TurboKARTA oferowaną przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możesz otrzymać nawet 360 zł zwrotu rocznie za zakupy?

Udostępnij
- REKLAMA -