[the_ad_group id="105318"]

Jak niewielkim kosztem odnowić pokój dziecięcy?

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka
Posiada wieloletnie doświadczenie w PR, przedsiębiorca, były reseller i programista. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym.
[the_ad_group id="105318"]

Jak niewielkim kosztem odnowić pokój dziecięcy?

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka
Posiada wieloletnie doświadczenie w PR, przedsiębiorca, były reseller i programista. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym.

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń. Musi być nie tylko wygodny i dopasowany do potrzeb malca, ale też odpowiadać jego gustom i poczuciu estetyki. To miejsce, które powinno się zmieniać wraz z właścicielem. Bądźmy szczerzy – coroczne remonty to raczej kosztowna zabawa. Oto garść sposobów na to, by niewielkim kosztem odnowić pokój dziecięcy!

Subtelne zmiany

Jeśli chcemy w pokoju naszej pociechy wprowadzić kilka delikatnych zmian i dopasować go do nowego hobby syna czy córki, możemy skorzystać z ciekawej i wygodnej opcji, jaką są naklejki. Druk takich etykiet to dzisiaj jedna z najbardziej popularnych metod na zmianę w wystroju wnętrza.

W szerokiej ofercie rynkowej znajdziemy np. specjalne naklejki podłogowe. Każda taka grafika wykonana jest na samoprzylepnym podłożu, które po czasie można bez problemów usunąć. Nie zostawia na podłodze śladów kleju i nie niszczy powierzchni.

Druk naklejek podłogowych to dobra opcja na przykrycie niedoskonałości parkietu albo paneli. A możliwość wybrania dowolnego wzoru i koloru sprawia, że jesteśmy w stanie dopasować je do potrzeb naszego dziecka – zarówno przedszkolaka, jak i zbuntowanego nastolatka.

Nowe meble?

Jeśli malcowi znudziły się już meble znajdujące się w jego pokoju, możemy zadziałać na kilka sposobów. Po pierwsze – farba. Odpowiednio dobrana pozwoli zmienić oblicze przedmiotu bez konieczności kupowania nowego zestawu.

Tutaj także dobrze wykorzystać nalepki, które – pomysłowo wykorzystane– ubarwią każdy, nawet najstarszy mebel. Warto pamiętać, że mają one jedną, szczególną przewagę na wszystkimi innymi formami ozdobnymi – to my mamy możliwość zaprojektowania pożądanego wzoru. A to szansa na stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego.

W kwestii mebli można się również zdecydować na ich samodzielne wykonanie. Bardzo modne są dzisiaj wszelkiej maści elementy wyposażenia stworzone na bazie europalet. Zrobienie stolika albo szafki jest naprawdę proste i – oprócz ciekawego mebla – dostarczy nam rozrywki i czasu na wspólne zabawy z dzieckiem.

Kreatywne dodatki

Oblicze pomieszczenia mogą zmienić też dodatki. Wbrew pozorom są w stanie wprowadzić nie tylko subtelne modyfikacje, ale całkowicie przeobrazić każdy pokój. W zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy, wybieramy nowe poduszki, dywan, lampy, zasłony, ramki do zdjęć i umieszczamy je w innych miejscach.

Wystarczą unikalne poszewki czy narzuta na łóżko, by lokum nabrało całkiem innego klimatu. Nasza córka lub syn właśnie wkroczyli w etap miłości do kreskówek? Zainwestujmy w gadżety z wizerunkami ich ulubionych bohaterów. A może nastolatek życzy sobie czarnych ścian w pokoju? Pójdźmy na kompromis i pozwólmy mu wybrać bibeloty w tym właśnie kolorze.

Taka wymiana to nie tylko okazja do spełnienia marzeń naszych dzieci o wymarzonej oazie, ale również gwarancja, że kolejny etap ich zainteresowań przetrwamy równie bezboleśnie. Bo niewielka inwestycja nie boli tak bardzo, jak gigantyczny remont. Druk naklejek, dobra farba i kilka nowych dodatków pozwolą na to, by i wilk był syty, i owca cała.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów