Jak tanio i szybko ocieplić wnętrze?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min
3 min

Gdy na zewnątrz powiewa chłodem, a zimowa aura zmusza nas raczej do spędzania wolnego czasu w domowym zaciszu, powinniśmy postawić na ocieplenie wnętrza domu. Dom to szczególne miejsce na ziemi, w którym ma być przede wszystkim miło i przytulnie. Powinno chcieć się do niego wracać.

Zimowy wieczór zazwyczaj kojarzy się wszystkim z relaksem na wygodnej kanapie pod przykryciem miękkiego koca z gorącą czekoladą w ręku, w towarzystwie ulubionego serialu lub książki.

Lecz by poddać się błogiemu lenistwu, warto zadbać o odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu.
Ocieplając wnętrze postawmy na miękkie dywany, zasłony w oknach, koce oraz dekoracyjne poduchy. Zadbajmy o odpowiedni rodzaj i kolor materiałów oraz dekoracji.

hamilton oh area rugs 1

Tkaniny tapicerskie lekiem na wszystko

To właśnie tkaniny tapicerskie potrafią znakomicie odmienić wnętrze, zachwycając swą fakturą, a przede wszystkim kolorem.

Tkaniny mogą być dosłownie wszędzie: na oknach, na poduszkach, na kanapie, a nawet na łóżku, tworząc z nich znakomitą, dekoracyjną narzutę. Możliwości są nieograniczone – wystarczy trochę chęci, by za pomocą tkanin całkowicie odmienić i ocieplić wnętrze. Tekstylia, czyli wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z tkanin, to ważny element wyposażenia każdego mieszkania.

Materiały obiciowe okażą się znakomitą opcją przy częstych zmianach aranżacyjnych kanap i wypoczynków, tworząc z nich wytrzymałe pokrowce.
Dekoracje, takie jak poduszki czy narzuty będą świetnie komponować się z resztą pomieszczenia, zwłaszcza gdy zostaną wykonane w motywy roślinne bądź graficzne, z ponadczasowych materiałów obiciowych o ciekawej fakturze. Przy okazji wyboru poduszek, warto zdecydować się także na pasujący do nich dywan, który podkreśli styl i znacząco ociepli aranżację.
Modne, rozrastające się do rozmiarów ściany, tapicerowane zagłówki łóżek sypialnianych staną się idealną dekoracją niejednej sypialni, a to tylko (a może i aż) za pomocą odpowiednich tkanin.

decoracion general 02

Jakie tkaniny ocieplą wnętrze?

Plusz to tkanina, która świetnie komponuje się z zimowymi aranżacjami wnętrz. To materiał który jest ciepły, miły i przyjemny w dotyku. Świetnie się układa, jest wytrzymały, a jego paleta barw jest przeogromna.

Można samodzielnie wykonać z niego pluszowe poduszki na kanapę, narzutę lub dodatki. Pluszowy może być także koc, a nawet i zasłona okienna, która będzie doskonale mienić się w świetle.

Bogactwo dostępnych na rynku wzorów, kolorów i gatunków tkanin obiciowych daje nam szerokie pole do popisu podczas aranżacji.
Właściwie dobrany materiał tapicerski idealnie podkreśla stylistykę i piękno wnętrza.

Artykuł opracowany przez specjalistów internetowego sklepu z tkaninami MIR-TEX24

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz