Jak wybrać software house?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

Rynek IT jest prężnie rozwijającą się gałęzią biznesu, dlatego powstaje coraz więcej firm, które oferują usługi z zakresu technologii informacyjnej. Nic dziwnego, że klienci poszukując rozwiązań informatycznych dla swoich firm, napotykają na problem wyboru odpowiedniego software house’u. Poniżej przedstawiamy kilka punktów, z których dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o współpracy z firmą IT.

Wybór firmy IT – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru software house Wrocław, powinieneś zwrócić uwagę na kilka uniwersalnych elementów, które są stałe w procesie projektowym niezależnie od usługi. To istotne, ponieważ osoby które nie mają styczności z branżą informatyczną, bywają zagubione wśród niezrozumiałych pojęć i z tego powodu nie potrafią porównać, która konkretnie firma w ich przypadku sprawdzi się najlepiej.

Te czynniki powinieneś zweryfikować przed rozpoczęciem współpracy z software house’em.

Realizacja projektu

Każdy software house Wrocław, który zobowiązuje się do dostarczenia konkretnego produktu (oprogramowania, aplikacji, strony internetowej itp.), w trakcie jego realizacji przechodzi przez kilka etapów projektowych. Są to z góry zaplanowane kroki, dlatego dobrą praktyką, jest przedstawienie klientowi, co będzie składać się na prace nad jego produktem. Firmy, którym zależy na przejrzystości swoich usług, w po pierwsze prezentują klientom proces projektowy. Dzięki takiemu podejściu, klient rozumie poszczególne etapy oraz ma pewność, że zespół deweloperski jest w stanie odpowiedzieć na jego wątpliwości. Ten sposób współpracy ułatwia komunikację, ponieważ każda ze stron wie, jakie są jej oczekiwania i czego może się spodziewać w efekcie końcowym.

- Advertisement -
  • Technologia

Stack technologiczny powinien zostać dobrany do konkretnego produktu, a zadaniem firmy programistycznej, jest przedstawienie klientowi, dlaczego zespół będzie pracował z wykorzystaniem tego, a nie innego języka programowania. Ważne, by zwrócić uwagę, z ilu technologii firma korzysta na co dzień. Jeśli mały software house oferuje, że może wykonać każdą usługę, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza, ponieważ w tej sytuacji, programiści zapewne mają niewystarczającą wiedzę na temat danej technologii.

Stack technologiczny powinien zostać przedstawiony klientowi na samym początku wraz z argumentacją za wyborem konkretnej technologii, by przybliżyć mu specyfikę konkretnego języka programowania i przekonać, że będzie to najlepsze rozwiązanie.

  • Doświadczenie w podobnych projektach

Najważniejszym elementem z punktu widzenia finalnego produktu, jest powierzenie wykonania usługi firmie, która miała wcześniej do czynienia z podobnymi aplikacjami/stronami www. Zweryfikuj, czy Twój potencjalny dostarczyciel oprogramowania, zna specyfikę branży, w której pracujesz i rozumie jej potrzeby. WIedza zespołu deweloperskiego powinna być poparta doświadczeniem we wdrażaniu podobnych funkcjonalności. Dzięki sprawdzeniu poprzednich realizacji danej firmy IT, zwiększa się prawdopodobieństwo, że na w trakcie tworzenia produktu, nie pojawią się niespodziewane błędy, a w najgorszym wypadku zostaną szybko wyeliminowane.

Udostępnij
- REKLAMA -