Studia to kolejny etap nauki młodego człowieka. Nie są obowiązkowe, dają natomiast szansę na uzyskanie lepszego zatrudnienia, a co za tym idzie – wyższych zarobków. Czym zatem kierować się i na co zwrócić uwagę, wybierając uczelnię i kierunek studiów?
Kryteria wyboru kierunku
Wybór kierunku studiów powinno poprzedzać dokładne przemyślenie, jakich rezultatów oczekujemy. Warto wybrać renomowaną uczelnię, która cieszy się uznaniem wśród specjalistów. Jeżeli zależy nam na zdobyciu konkretnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do kariery i planów zawodowych, warto porównać kierunki oferowane przez różne uczelnie. Istotną kwestią jest także sam program studiów. Powinien on poruszać ważne dla nas aspekty i podążać za aktualnymi trendami na rynku pracy. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na studia? Warszawa to miasto, w którym mieści się między innymi uczelnia biznesowa Akademia Leona Koźmińskiego, w której wykłada doświadczona w praktyce kadra dydaktyczna. Przekazywana na tej uczelni wiedza nie jest więc tylko teorią.
Na ostateczną decyzję mają jednak wpływ osobiste gusta i preferencje przyszłego studenta. Także co do dalszej edukacji.
Kolejny krok?
Studia podyplomowe dostępne są dla absolwentów studiów wyższych. Mogą w nich uczestniczyć zarówno absolwenci studiów I, jak i II stopnia. Dzięki temu możliwe jest ukończenie podyplomówki jeszcze przed uzyskaniem tytułu magistra czy inżyniera. Wiele pracujących decyduje się na studia podyplomowe, by zdobyć nowe kwalifikacje w celu przekwalifikowania się lub rozwoju kariery zawodowej. To trampolina do awansu dla ambitnych pracowników. Pracodawcy często gotowi są sfinansować naukę pracownika, by poszerzyć jego kompetencje i umiejętności. Jest to zatem doskonały sposób na uzyskanie znacznie bardziej odpowiedzialnej i lepiej płatnej pracy. Nowe kwalifikacje ułatwiają ponadto znalezienie pracy. Podjęcie i ukończenie studiów poprawia atrakcyjność kandydata na rynku pracy i zwiększa jego szansę na znalezienie posady. Podyplomówka stanowi również idealne rozwiązanie dla menedżerów, którzy chcą zdobyć specjalistyczne kompetencje zarządcze.
Dlaczego warto wybrać Akademię Koźmińskiego?
Niepubliczna Akademia Leona Koźmińskiego została uznana przez „Financial Times” za najlepszą uczelnię biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecna jest w rankingu od 2009 roku. Posiada „potrójną koronę akredytacyjną”: EQUIS, AMBA i AACSB i według „Perspektyw” jest liderem uczelni ekonomicznych. W ALK funkcjonuje Serwis Kariery stanowiący bazę pracodawców poszukujących wykwalifikowanych pracowników o oczekiwanych kompetencjach. Uczelnia kształci wszechstronnie przyszłe kadry biznesowe. Menedżerowie i liderzy biznesu są praktycznie przygotowani do rozwoju kariery. W ALK odbywają się prestiżowe konferencje o zasięgu międzynarodowym. Akademia wydaje czasopisma naukowe i publikuje podręczniki akademickie. Wykładowcami są wysokiej klasy praktycy, a programy nauczania podążają za najnowszymi trendami rynku pracy.
Studia podyplomowe w ALK to szansa na zdobycie kwalifikacji i umiejętności poszukiwanych na rynku pracy. Oferowane przez tę uczelnię kierunki zapewniają rozwój osobisty i zdobycie atrakcyjnej pracy.
Artykuł sponsorowany