1

Kazachstan: znów strzały i eksplozje w Ałmaty

W centrum Ałmaty w czwartek po południu znów rozległy się strzały z broni palnej i odgłosy eksplozji - poinformowała agencja Reuters, powołując się na świadków. Informacje tę potwierdziła agencja TASS, która donosi, że są ranni.

3 najważniejsze prognozy dotyczące sposobów pracy w firmach na rok 2022

Długo oczekiwany powrót do „normalności” nie musi być związany z powielaniem starych nawyków. Praca...

Polacy za cyberbezpieczeństwo są gotowi zapłacić ok. 30 zł na miesiąc

Aż 10% użytkowników internetu w Polsce nie ma żadnych zabezpieczeń na swoich urządzeniach podłączonych...

Filipiny: co najmniej 75 ofiar śmiertelnych tajfunu Rai

Co najmniej 75 osób zginęło na Filipinach podczas przejścia tajfunu Rai, najpotężniejszego, jaki w tym roku uderzył w ten kraj - poinformowały w niedzielę filipińskie władze.

NAJNOWSZE

Polska spółka z sektora kosmicznego z umową umożliwiającą realizację zleceń dot. nanosatelitów

Polska spółka Creotech Instruments podpisała porozumienie z bułgarską EnduroSat - poinformowała w czwartek spółka. Ma to umożliwić polskiej firmie realizację zleceń w zakresie mniejszych satelitów, tzw. nanosatelitów.

Wirtualna rzeczywistość wyszkoli pracownika, zwiększy bezpieczeństwo i szybkość transferu wiedzy

Nauka obsługi specjalistycznych maszyn produkcyjnych, ćwiczenia w warunkach pożaru czy nawet montaż pralek –...

Afganistan: talibowie zajęli Herat, trzecie pod względem wielkości miasto w kraju

Afgańscy talibowie zajęli w czwartek Herat, trzecie pod względem wielkości miasto Afganistanu - poinformowały lokalne władze. To już 11. stolica prowincji, która w ciągu ostatnich sześciu dni wpadła w ręce islamskich bojowników.

Gawkowski: w Senacie może preambuła do ustawy ratyfikacyjnej; Kuźmiuk: poprawki niekonstytucyjne

Do ustawy ratyfikacyjnej w Senacie być może będzie wprowadzona preambuła, a nie poprawki - powiedział w niedzielę w TVP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk zwrócił uwagę, że zgłaszanie poprawek do ustawy ratyfikacyjnej w Senacie jest niekonstytucyjne.

W pełni zaszczepionych w Polsce jest już ponad 2,6 mln osób

W Polsce w pełni zaszczepionych - czyli dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - są 2 mln 644 tys. 263 osoby. Pierwszą dawkę otrzymało 7 mln 717 tys. 859 osób – podano w niedzielę na twitterowym profilu #SzczepimySię prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Haier HBB 177 TNF – uzbrojona w nowoczesne technologie lodówka do zabudowy

Jednym z nowo wprowadzonych na rynek produktów chłodniczych marki Haier jest lodówka do zabudowy...

Premier Norwegii Erna Solberg ma zapłacić grzywnę za złamanie restrykcji przeciwepidemicznych

Premier Norwegii Erna Solberg ma zapłacić grzywnę w wysokości 20 tys. koron (prawie 2 tys. euro) za złamanie restrykcji przeciwepidemicznych - poinformowała w piątek norweska policja. Szefowa rządu zorganizowała imprezę urodzinową.

USA – ekspert: także zdrowy człowiek zmarłby traktowany podobnie jak George Floyd

Ekspert powołany przez prokuraturę zeznał w czwartek na procesie byłego policjanta Dereka Chauvina w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota, że także zdrowy człowiek zmarłby poddany takiemu traktowaniu przez policję jak George Floyd.

Gen „niekicania”

Z powodu wadliwego genu RORB niektóre króliki nie potrafią skakać (a właściwie kicać) i chodzą na przednich łapach z tylnymi łapami w powietrzu. Odkrycie może pomóc w wyjaśnieniu zjawisk związanych z chodem – informuje pismo “PLOS Genetics”.

Etna a Fargadalsfjall: dlaczego jedne wulkany wybuchają gwałtownie, a inne – nie?

To, czy erupcja wulkanu jest gwałtowna z dużą emisją pyłów czy spokojna, zależy m.in. od składu stopu (upłynnionych skał) tworzącego potem lawę. Zależy również od dodatkowych czynników np. od tego, czy ten stop na swojej drodze zetknie się z wodą - mówi geolog prof. Ewa Słaby.

Dołącz do nas