Ad image

Kariera w IT na polskich uczelniach? Odkryj ogłoszenia w Akademickiej Bazie Ogłoszeń

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkich dziedzinach życia, zapotrzebowanie na specjalistów rośnie lawinowo. Polskie uczelnie, zauważając ten dynamiczny trend, nie tylko oferują zaawansowane programy nauczania w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, lecz również nawiązują współpracę z branżą IT, tworząc unikalne oferty pracy.

Eksperci OPI - PIB

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę we wszystkich dziedzinach życia, zapotrzebowanie na specjalistów rośnie lawinowo. Polskie uczelnie, zauważając ten dynamiczny trend, nie tylko oferują zaawansowane programy nauczania w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, lecz również nawiązują współpracę z branżą IT, tworząc unikalne oferty pracy. 

Projekty badawcze i nowoczesna infrastruktura

Praca na polskich uczelniach stwarza możliwość udziału w projektach badawczych, które rozwijają nowoczesne technologie. Uczelnie stawiają na kreatywność i innowacyjność, zachęcając pracowników do podejmowania nowych wyzwań. Atutem ofert pracy dla informatyków w świecie akademickim jest współpraca z uczelniami zagranicznymi, firmami technologicznymi oraz instytucjami rządowymi. To otwiera drzwi do wymiany doświadczeń, udziału w międzynarodowych projektach i rozwijania umiejętności w dynamicznym i innowacyjnym środowisku. Dostęp do środków na szkolenia, konferencje i międzynarodowe wydarzenia branżowe umożliwia ciągły rozwój, śledzenie najnowszych trendów i zdobywanie nowych umiejętności. Praca na uczelni stwarza również szansę na realizowanie własnych pomysłów, pasji i projektów badawczych, dzięki dostępowi do nowoczesnej infrastruktury badawczej i możliwości korzystania z funduszy na rozwój projektów. 

Zróżnicowane oferty z polskich uczelni

Akademicka Baza Ogłoszeń (bazaogloszen.nauka.gov.pl), gromadzi setki ogłoszeń o wolnych stanowiskach naukowych, akademickich i w zarządzaniu nauką, łącząc specjalistów z uczelniami, które poszukują talentów. W sekcji „wyszukiwanie zaawansowane” można filtrować wyniki poprzez województwo, dziedzinę nauki, rodzaj umowy czy dyscyplinę nauki. Na początku 2024 roku, na portalu w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, można znaleźć oferty pracy z czołowych polskich uczelni, takich jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska czy Politechnika Wrocławska. Nie brakuje też ofert pracy z mniejszych ośrodków akademickich – Bielska-Białej, Częstochowy i Jeleniej Góry. Większość proponowanych miejsc pracy w dziedzinie informatyka techniczna i telekomunikacja to stanowiska badawcze lub badawczo-dydaktyczne. 

ABO 1
Kariera w IT na polskich uczelniach? Odkryj ogłoszenia w Akademickiej Bazie Ogłoszeń 4

Personalizowana wyszukiwarka: Jak znaleźć ofertę idealną?

Prawdziwy wysyp ofert w sektorze nauki i szkolnictwa wyższego następuje zwykle przed rozpoczęciem roku akademickiego. Co nie oznacza, że nie warto śledzić ofert pracy przez cały rok. Jeśli wyszukiwarka portalu nie pokazuje nic ciekawego, serwis automatycznie powiadomi użytkownika, kiedy tylko  pojawią się ogłoszenia o wskazanych przez niego wymaganiach. Wystarczy kliknąć przycisk „włącz powiadomienia”, a otrzymasz wiadomość e-mail zawsze, kiedy odpowiednie ogłoszenie pojawi się w bazie. Akademicka Baza Ogłoszeń powstaje w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie na zlecenie Ministra Nauki. Jest źródłem setek ogłoszeń z czołowych uczelni w kraju, umożliwia specjalistom z branży IT znalezienie ciekawej, unikalnej oferty pracy.


Anna Pira OPI

Autorka: Anna Pira – Absolwentka filologii południowosłowiańskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych MBA Digital Transformation oraz Design Management na Politechnice Warszawskiej. Doktorantka Akademii Leona Koźmińskiego. Kierowniczka Działu Komunikacji Społecznej w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, w którym jest odpowiedzialna za wdrażanie strategii rozwoju w obszarze komunikacji, promocję, marketing, działania informacyjno-promocyjne w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.