[the_ad_group id="105318"]

Kiedy korzystać z wyprzedaży aut? Podpowiadamy

[the_ad_group id="105318"]

Kiedy korzystać z wyprzedaży aut? Podpowiadamy

Polacy coraz chętniej kupują pojazdy w salonach – w 2017 roku zarejestrowano ponad 483 tys. nowych samochodów. I Ty przymierzasz się do nabycia nieużywanego auta? Sprawdź, czy i kiedy warto skorzystać z wyprzedaży pojazdów.

Użytkowanie fabrycznie nowego samochodu niesie za sobą wiele korzyści. Głównym atutem jest niezawodność oraz brak nieprzewidywanych kosztów. Wynika to z faktu, że pojazd pozostaje na gwarancji producenta przez kilka lat – w razie wad fabrycznych czy innych usterek objętych umową, to producent zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy. Między innymi dlatego coraz więcej osób przekonuje się do zakupu pojazdu od dealera. Dobrą ku temu okazją mogą być akcje wyprzedażowe – dzięki nim można nabyć samochód co najmniej kilka tysięcy tańszy niż cena katalogowa. Chociaż takie rozwiązanie wydaje się być korzystne, nie jest opłacalne dla każdego.

Zakup auta z wyprzedaży – czy to się opłaca?

Jeśli chodzi o wyprzedaże, największą popularnością cieszą się tzw. wyprzedaże rocznika. Salony samochodowe organizują takie akcje pod koniec roku – najczęściej w okolicach listopada. Chcą w ten sposób pozbyć się aut aktualnego rocznika pozostałych na placach, a które już niebawem będą o rok starsze.

Wizja zakupu pojazdu tańszego o co najmniej kilka tysięcy złotych jest niezwykle kusząca. Jednak z drugiej strony ma też pewne ograniczenia. Należy bowiem pamiętać, że ceny promocyjne obowiązują wyłącznie te samochody, które dostępne „są od ręki”. Może się więc okazać, że w salonie nie występuje dany model w konkretnej wersji silnikowej, w wersji wyposażenia itp.

Nabycie auta z wyprzedaży może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli:

  • zależy Ci przede wszystkim na niskiej cenie samochodu
  • nie ma dla Ciebie znaczenia kolor nadwozia
  • nie ma dla Ciebie znaczenia wersja wyposażenia
  • nie zależy Ci na konkretnej wersji silnikowej
  • nie przeszkadza Ci zakup np. samochodu wykorzystywanego do jazd testowych

Wyższa cena samochodu to nie przeszkoda.

Ograniczenia związane z pojazdami wyprzedażowymi nie odpowiadają Ci? Wyższa cena auta wcale nie musi być przeszkodą – wystarczy, że zaciągniesz kredyt na zakup auta. Banki proponują wiele korzystnych rozwiązań, dzięki którym możesz cieszyć się fabrycznie nowym pojazdem dostosowanym do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Odpowiednio dobrany kredyt na zakup auta, np. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku może okazać się korzystnym rozwiązaniem z kilku powodów. Najważniejsze jego zalety to:

  • niski wkład własny – nie wymaga to dużego zaangażowania finansowego na starcie
  • atrakcyjna rata – miesięczna opłata może być nawet o 40% niższa w porównaniu ze standardową ofertą
  • możliwość wymiany auta po 3-4 latach użytkowania
  • RRSO 11,48%.

Dodatkowym atutem są uproszczone formalności – wszystko można dopełnić bezpośrednio u dealera.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów