Kredyt gotówkowy – najczęstsze pytania

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

Decyzja o kredycie to ważne zobowiązanie życiu każdego człowieka. Zanim ją podejmiemy, powinniśmy solidnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, sprawdzić bankowe oferty i pozbyć się wszelkich wątpliwości. Oto najczęstsze pytania związane z pożyczkami.

Co to jest RRSO?

RRSO – skrót, który pojawia się zawsze przy okazji ofert kredytowych. Co to takiego? RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli wartość, która podpowie nam, ile pieniędzy będziemy musieli oddać do banku czy instytucji, od której pożyczamy fundusze. Wskaźnik ten daje informacje o ogóle kosztów, jakie poniesiemy w związku z daną pożyczką w stosunku rocznym.

Liczba to uwzględnia roczną stopę oprocentowania, czyli koszt odsetek, oraz wszystkie pozostałe sumy, które składają się na łączny koszt kredytu: prowizję, ubezpieczenia, opłaty za różne usługi, wartość pieniądza itp.

Jakie dokumenty?

Przed wzięciem pożyczki często zastanawiamy się, jakie zaświadczenia będziemy musieli ewentualnie dostarczyć do banku. Te różnią się nieco w zależności od instytucji finansowej. Najczęściej będą to jednak: dokument potwierdzający tożsamość i zaświadczenie o dochodach. W razie wątpliwości najlepiej skontaktować się z konkretnym bankiem i dopytać o ewentualne, dodatkowe poświadczenia.

Jakie przelewy i raty?

Zanim podpiszemy umowę, sprawdźmy dokładnie, w jakiej formie otrzymamy pieniądze i w jaki sposób będziemy mogli potem spłacać kredyt. Banki oferują różne metody. Warto zdecydować się na taki, który daje możliwość wyboru idealnej dla nas ścieżki. Wtedy sami możemy wybrać, czy udamy się do oddziału, czy zapłacimy przekazem pocztowym, czy może przelewem z rachunku osobistego.

- Advertisement -

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku otrzymywania pieniędzy z kredytu. Im więcej opcji, tym lepiej dla nas. Możemy odebrać gotówkę w placówce, otrzymać przekazem pocztowym lub poprosić o przekazanie funduszy na nasz rachunek osobisty.

Czy mogę mieć dwa zobowiązania?

Częstym pytaniem jest także to, dotyczące zaciągnięcia kolejnego zobowiązania w momencie, w którym jeszcze spłacamy pierwsze. Czy kredyt gotówkowy można zaciągnąć, posiadając już zadłużenie? Odpowiedź brzmi: tak.

W takiej sytuacji banki najczęściej proponują skonsolidowanie pożyczek. W tym przypadku z dwóch zobowiązań robi się jedno – z niższą ratą i korzystniejszą formą spłaty.

Co jeszcze?

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z instytucją finansową, musimy wiedzieć dokładnie, na co musimy się przygotować i poznać wszystkie funkcje, opcje i możliwości. W wielu bankach istnieją tzw. usługi dodatkowe, z którymi warto się uprzednio zapoznać.

Wśród nich są takie opcje, jak ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie kredytu, pakiet usług bankowych, który umożliwia np. otrzymywanie przypomnienia SMS o dacie i wysokości najbliższej raty kredytu gotówkowego i te z potwierdzeniem wpłaty.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -