Lenovo łączy siły z Anaconda w optymalizacji stacji oboczych

Lenovo i Anaconda Inc. ogłosiły strategiczne partnerstwo, łącząc wiodące stacje robocze Lenovo z zaawansowanymi rozwiązaniami open-source Anaconda. To połączenie otwiera nowe możliwości dla analityków danych, umożliwiając im tworzenie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań AI z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania.

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Lenovo ogłosiło zawarcie umowy z firmą Anaconda Inc., wiodącym dostawcą najpopularniejszego na świecie kodu źródłowego dla sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego (ML) i platformy Data Science. Anaconda zasili wysokowydajne stacje robocze Lenovo, wykorzystywane do analityki danych. Partnerstwo połączy dziedzictwo i wiodącą pozycję portfolio stacji roboczych Lenovo ThinkStation i ThinkPad z mocnymi stronami firmy Anaconda w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności oraz kluczowej pozycji w branży open-source. 

Stacje robocze Lenovo zasilane przez Intel, zostały wyposażone w profesjonalne karty graficzne NVIDIA najnowszej generacji, których celem jest precyzyjne dostrajanie dużych modeli językowych. Natomiast funkcjonalności interfejsu Anaconda Navigator umożliwiają przedsiębiorstwom wykorzystanie rozwiązań open-source i AI z ulepszonymi mechanizmami bezpieczeństwa, skalowania i zarządzania. Partnerstwo Lenovo i Anaconda umożliwia analitykom danych tworzenie i wdrażanie rozwiązań AI z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu i obsługą oprogramowania AI w korporacjach. 

Nowa generacja stacji roboczych Lenovo do analityki danych zoptymalizowana pod kątem platform Intel zapewnia znakomitą wydajność rozwiązań AI i stanowi jedno z najpotężniejszych oraz najbardziej skalowalnych portfolio stacji roboczych AI na świecie. Planowanie projektów AI wymaga jasnych i przemyślanych decyzji w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu, oprogramowania i umiejętności do zarządzania każdym etapem rozwoju sztucznej inteligencji. Stacje robocze Lenovo uzupełniają rozwiązania AI oparte na chmurze, stanowiąc pomost między lokalnymi i chmurowymi zasobami oraz wspomagając elastyczność i produktywność analityków danych.

„Dzięki zaufaniu i wiodącej pozycji Lenovo na rynku stacji roboczych oraz wiodącej pozycji Anaconda w zakresie wsparcia oprogramowania typu open-source i niezawodności, partnerstwo obu liderów stanowi idealne połączenie”komentuje Rob Herman, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Workstation and Client AI Group w Lenovo. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tej współpracy, która pomoże analitykom danych w rozwijaniu możliwości sztucznej inteligencji dzięki naszemu portfolio stacji roboczych premium oraz znakomitym pakietom i repozytoriom rozwiązań open-source Anaconda”. 

- Advertisement -

Aplikacja Anaconda Navigator jest dostępna do pobrania i może być używana na stacjach roboczych Lenovo obecnej i przyszłej generacji. 

„Modele sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego stają się coraz bardziej złożone, dlatego wysokowydajne stacje robocze są niezbędne, aby zapewnić analitykom danych zaawansowane możliwości” tłumaczy Chandler Vaughn, Chief Product Officer w Anaconda. „Wiodąca pozycja firmy Lenovo w zakresie dostarczania zoptymalizowanych stacji roboczych, wyposażonych w solidne karty graficzne, pamięć operacyjną i masową, czyni ją idealnym partnerem dla Anaconda i naszego produktu Anaconda Navigator. Współpracując w zakresie opracowywania niezawodnego sprzętu i zaufanych narzędzi softwarowych, Lenovo i Anaconda oferują analitykom danych, programistom i inżynierom AI bezkonkurencyjną/jedyną w swoim rodzaju platformę do swobodnego odkrywania coraz nowszych technik w dziedzinie AI/ML. Ta symbiotyczna relacja umożliwia organizacjom przesuwanie granic i przyspieszanie innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji bez ograniczeń technologicznych”. 

Udostępnij
- REKLAMA -