Ad image

Lexmark: Melanie Hudson starszym wiceprezesem i dyrektorem handlowym

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Lexmark, światowy lider rozwiązań w zakresie obrazowania i rozwiązań IoT, ogłosił dzisiaj, że wiceprezesem i dyrektorem handlowym od 1 grudnia została mianowana Melanie Hudson. Dołączy do zarządu firmy Lexmark, podlegającemu prezesowi i dyrektorowi generalnemu Allenowi Waugermanowi.

Melanie Hudson
Melanie Hudson

Melanie Hudson pracuje w firmie Lexmark od 1994 roku i ma rozległe doświadczenie. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego Lexmark EMEA z siedzibą w Genewie. Wcześniej pełniła funkcje prezesa Lexmark Canada i wiceprezesa Lexmark Global Services.

„Z przyjemnością witam Melanie w zespole zarządzającym firmy Lexmark”powiedział Allen Waugerman, prezes i dyrektor generalny firmy Lexmark. „Jej wiedza biznesowa, międzynarodowe doświadczenie i dogłębna znajomość naszej firmy sprawiają, że jest idealnym kandydatem do kierowania globalnym zespołem handlowym”.

Hudson dodała: Lexmark od dawna cieszy się reputacją dzięki budowaniu silnych relacji i dostarczaniu technologii, które pomagają naszym klientom odnieść sukces. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z naszymi partnerami i klientami na całym świecie, dostarczając nowe produkty, materiały eksploatacyjne, rozwiązania i usługi zaprojektowane w celu zaspokojenia ich potrzeb”.

 

Hudson zastępuje Brocka Saladina, który po 25 latach pracy w Lexmarku przejdzie na emeryturę. W ciągu sześciu lat pełnienia funkcji starszego wiceprezesa i dyrektora ds. handlowych Saladin kierował strategią wejścia firmy Lexmark na rynek, co zaowocowało pomyślnym wprowadzeniem produktów Lexmark GO Line, znacznym rozwojem partnerstw kanałowych i OEM, ekspansją geograficzną i komercjalizacją usługi w chmurze i oferty Optra IoT. Wcześniej Saladin pełnił wiele funkcji kierowniczych w całej firmie, w tym w finansach, OEM, produkcji, operacjach, sprzedaży i marketingu. Odegrał kluczową rolę w przekształceniu Lexmarka z firmy publicznej w prywatną w 2016 roku.

Thomas Valjak
Thomas Valjak

„Chciałbym podziękować Brockowi za jego znaczący wkład w rozwój firmy Lexmark w ciągu 25 lat kariery”dodał Waugerman. „W imieniu całego zespołu Lexmarka życzymy mu wszystkiego najlepszego na emeryturze”.

Valjak, który zastąpił Hudson, obecnie pracuje w zespole kierowniczym EMEA jako wiceprezes ds. sprzedaży na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, a wcześniej był wiceprezesem Lexmark ds. kanału EMEA. Do Lexmark dołączył w 2019 roku, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży poligraficznej.

„Chcę podziękować Melanie za pomyślne przeprowadzenie nas przez bardzo dynamiczne środowisko w regionie EMEA w ostatnich latach. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nią i całym zespołem Lexmarka, aby przenieść naszą działalność na jeszcze wyższy poziom. Jestem podekscytowany naszą ofertą w zakresie bezpośrednich i pośrednich usług zarządzania drukiem, technologią cloud, bezpieczeństwem oraz całym portfolio produktów pomagających klientom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *