Matrix42 przejmuje Efecte

Matrix42 ogłosił przejęcie Efecte. To strategiczne połączenie ma na celu utworzenie nowego lidera na europejskim rynku IT, zwiększając ofertę innowacyjnych rozwiązań dla klientów i partnerów.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Matrix42, europejski dostawca oprogramowania do zarządzania usługami IT i korporacyjnymi, ogłosił finalizację przejęcia Efecte, skandynawskiego lidera oprogramowania do zarządzania usługami w chmurze. To przejęcie ma na celu stworzenie nowej siły na rynku europejskim, zwiększając zdolność firmy do dostarczania innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu usługami IT.

Strategia i wizja nowego Matrix42

Przejęcie jest krokiem strategicznym mającym na celu zbudowanie wiodącej firmy w branży zarządzania usługami IT i korporacyjnymi. Jak zaznacza nowa firma, zarówno Matrix42, jak i Efecte będą kontynuować obsługę swoich klientów i partnerów bez zakłóceń, z naciskiem na innowacyjność i ciągłość działania.

Nowe przywództwo

W wyniku połączenia firm, Niilo Fredrikson, były CEO Efecte, został mianowany dyrektorem generalnym nowej organizacji. Fredrikson, który posiada doświadczenie w zarządzaniu usługami i modelach biznesowych typu SaaS, pracował wcześniej w globalnych firmach technologicznych, w tym przez 10 lat w Microsoft. Jego doświadczenie jest kluczowe dla przyszłości Matrix42.

Połączenie Matrix42 i Efecte stworzyło silniejszego europejskiego lidera w branży IT, który dzięki swojemu rozszerzonemu zasięgowi geograficznemu, zwiększonej ofercie produktów i wiedzy w zakresie automatyzacji usług opartej na sztucznej inteligencji, umocni swoją pozycję na rynku.

Perspektywy dla klientów i partnerów

Z połączenia dwóch firm wynika wiele korzyści dla klientów i partnerów. Oferują one uzupełniające się produkty, które są teraz dostępne pod jednym dachem, co zwiększa ich możliwości serwisowe i wsparcie techniczne.

Niilo Fredrikson, dyrektor generalny Matrix42, powiedział: „Matrix42 i Efecte zawsze pomagały klientom digitalizować i automatyzować ich pracę dzięki rozwiązaniom o znaczeniu krytycznym. Nasze zespoły mają tę samą ambicję: zbudować wiodącego europejskiego dostawcę oprogramowania do zarządzania usługami. Połączenie sił przyspiesza tę ambicję i przybliża ją do realizacji. Nasi klienci i partnerzy skorzystają z naszej uzupełniającej się oferty produktów, naszych silnych partnerstw i możliwości serwisowych oraz wsparcia naszych zaangażowanych ludzi. To zaszczyt prowadzić ten zespół, ponieważ pomagamy klientom wykorzystać zarządzanie usługami opartym na sztucznej inteligencji w celu transformacji operacji i zwiększenia wydajności.”

Wpływ na rynek europejski

Jak zauważa dr. Thomas Mendel, założyciel i dyrektor generalny Research In Action, nowy Matrix42 ma teraz potencjał, aby stać się wiodącym dostawcą rozwiązań ITSM (IT Service Management) i ESM (Enterprise Service Management) w Europie. Rozszerzenie obecności i portfolio produktów spółki ma przynieść korzyści zarówno obecnym, jak i nowym klientom w całej Europie.