Ad image

Microsoft kończy darmowe aktualizacje do Windowsa 10

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 1 Min Read

Kiedy Microsoft wprowadził Windows 10, użytkownicy starszych wersji systemu, takich jak Windows 7 i 8, mieli możliwość bezpłatnej aktualizacji. Oficjalnie oferta wygasła 29 lipca 2016 roku, jednak dzięki pewnym lukom, aktualizacja była możliwa aż do teraz. Microsoft oficjalnie potwierdził na swoim blogu, że wszelkie możliwości darmowej aktualizacji do Windows 10 zostały zamknięte.

Dla tych, którzy wciąż korzystają z Windows 7 lub 8, pozostają trzy opcje: zakup nowego komputera z Windows 11, zakup licencji na Windows 10 lub pozostanie przy starej, już nieobsługiwanej wersji systemu, co naraża ich na potencjalne zagrożenia związane z lukami w zabezpieczeniach.

Jednak dla użytkowników Windows 10, aktualizacja do najnowszej wersji, Windows 11, pozostaje darmowa, pod warunkiem spełnienia wymagań technicznych stawianych przez Microsoft.

Decyzja Microsoftu może wydawać się kontrowersyjna, szczególnie dla tych, którzy są przywiązani do starszych wersji systemu. Wielu użytkowników może poczuć się zmuszonych do niechcianych wydatków, co może wpłynąć na wizerunek firmy. Z drugiej strony, może to być sposób na zmuszenie użytkowników do korzystania z najnowszych technologii i zabezpieczeń, co jest kluczowe w dzisiejszym świecie cyfrowym.