Microsoft ogłosił wielką inwestycję w Polsce

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 2 min
2 min

Microsoft ogłosił otwarcie swojego pierwszego centrum przetwarzania danych w chmurze w Polsce, co jest również pierwszym tego rodzaju obiektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum ma na celu wspieranie przyspieszenia cyfryzacji oraz rozwoju kompetencji cyfrowych polskich przedsiębiorstw, gospodarki i społeczeństwa.

Ralph Haupter, prezes Microsoft na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, zaznaczył, że technologia chmury obliczeniowej pozwala firmom oszczędzać pieniądze i optymalizować działalność operacyjną. Haupter przypomniał również, że Microsoft jest obecny w Polsce od 30 lat, zatrudniając ponad 500 osób i współpracując z ponad 8 tys. partnerów.

Otwarcie centrum jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajną moc obliczeniową oraz szybki i dostęp do usług chmurowych. Według Hauptera, chmura przyciąga do Polski globalnych inwestorów i umożliwia wykorzystanie najnowszych możliwości sztucznej inteligencji w jej różnych wariantach.

Premier Polski Mateusz Morawiecki podziękował Microsoftowi za zaufanie dla Polski i polskiego rządu, dodając, że Amerykanie inwestują już w Polsce m.in. w przemysł, zbrojeniówkę oraz projekty informatyczne. Morawiecki zauważył, że sektor informatyczny w Polsce staje się kolejnym miejscem pracy dla wielu talentów, nie tylko z Polski.

W związku z otwarciem centrum, rząd polski uruchomi program pożyczkowy wart 700 mln euro dla firm zainteresowanych transformacją chmurową. Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński podkreślił, że program będzie skierowany dla tych, którzy chcą “wynieść swoje biznesy na jeszcze wyższy poziom efektywności operacyjnej”.

Ponadto premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w Katowicach na Śląsku zostanie ulokowane centrum informatyczne Komisji Nadzoru Finansowego. Szczegóły tej inwestycji mają zostać ogłoszone w kolejnych miesiącach.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz