Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

MSI nawiązuje współpracę z Komsa Polska

Udostępnij

MSI, jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu komputerowego, stawia kolejny milowy krok na polskim rynku, jeśli chodzi o rozwój kanałów sprzedaży. Nawiązanie współpracy z czołowym dystrybutorem ICT, jakim jest KOMSA Polska, ma zapewnić marce jeszcze lepsze dotarcie do odbiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Zawarta umowa obejmuje całą gamę laptopów producenta.

Nowa współpraca, nowe kanały dystrybucji

O zawarciu umowy zadecydowała przede wszystkim chęć efektywnego dotarcia przez MSI Polska do klientów B2B. W szczególności z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ugruntowana pozycja KOMSA Polska w tym obszarze, m.in. dzięki platformie sprzedażowej ekomsa.pl, wg zarządzających marką MSI daje możliwość osiągnięcia pożądanego wzrostu udziałów oraz dodatkowych przychodów.

– Nie ukrywam, że sektor SMB jest dla nas bardzo perspektywiczny i jeszcze mocniej chcielibyśmy zaznaczyć w nim swoją obecność jako MSI Polska. Rozwój i realizacja tego celu wymaga pozyskania do współpracy dystrybutora o ugruntowanej pozycji wśród klientów i odpowiednich zasobach. KOMSA Polska posiada duże doświadczenie, jeśli chodzi o dystrybucję na rynku małych i średnich przedsiębiorstw, dlatego zdecydowaliśmy się zawrzeć kontrakt obejmujący całe portfolio naszych laptopów. Od gamingowych po specjalistyczne z serii Creator oraz biznesowe z linii Modern, Prestige i Summit.mówi Mikołaj Flajszer, Sales Manager – Notebook Team w MSI Polska

Pełne portfolio laptopów dostępne od ręki

Kontrakt pomiędzy MSI Polska a KOMSA Polska obejmuje szerokie portfolio laptopów z linii gamingowych, które obecnie stanowią ok. 80-85% całej oferty firmy na rodzimym rynku. Dla odbiorców z sektora SMB i integratorów szczególnie interesujące będą jednak modele z rodzin Business & Productivity oraz Content Creation.

Rozwiązania technologiczne MSI z tej pierwszej rodziny produktów to ukłon w stronę menadżerów i pracowników biurowych, szukających rozwiązań optymalizujących pracę, w tym w trybie home office. W tej drugiej rodzinie znajdują się z kolei laptopy stworzone z myślą o specjalistach z branży architektonicznej, grafiki użytkowej czy inżynierii przemysłowej. Jak deklarują przedstawiciele obu stron, wszystkie modele będą dostępne w dystrybucji KOMSA Polska praktycznie „od ręki”.

Wagę nowej współpracy i zadowolenie ze świeżo zawartej umowy podkreśla również Radosław Wróblewski, Product Sales Manager w KOMSA Polska, opiekun marki MSI: 

– Cieszymy się, że tak silna marka jak MSI powierzyła nam do dystrybucji całą swoją gamę produktową, jeśli chodzi o laptopy. Pełna dostępność oferty w połączeniu
z naszymi kanałami dystrybucji z pewnością pozwolą naszemu partnerowi rozwinąć swoje udziały w interesującym go sektorze SMB. Jest to też dobra wiadomość dla współpracujących z nami resellerów i integratorów, którzy w naszym portfolio od teraz znajdą jeszcze więcej nowoczesnego i wydajnego sprzętu komputerowego najwyższej klasy. W tym laptopy przeznaczone stricte dla klientów B2B.

Źródło:Komsa Polska

Zobacz

Rozwój pracowników, czyli czego nie rozumie pracodawca (raport)

Pracownicy chcą się rozwijać, aby móc odpowiadać na wyzwania...

Starożytne miasta Majów niebezpiecznie skażone

Badania przeglądowe wykazały, że gleba w miastach starożytnych Majów jest silnie zanieczyszczona rtęcią – informuje pismo „Frontiers Science Communications in Environment”.

Czy CPK ma znaczenie militarne? Horała odpowiada

CPK ma znaczenie dla bezpieczeństwa państwa i będzie lotniskiem, które również będzie możliwe do wykorzystania militarnego w razie potrzeby. Ale takich lotnisk mamy w Polsce sporo, kolejne się przyda, ale nie jest kluczowe - stwierdził w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Produkcja węgla kamiennego w Polsce spada. Sierpień z dużym dołkiem

Produkcja węgla kamiennego w sierpniu spadła o 10,1 proc. rdr i wyniosła 3.853 tys. ton - podał Główny Urząd Statystyczny.

Ceny ropy w USA po dwudniowym rajdzie ruszyły w dół

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym spadają po dwudniowym rajdzie, gdy surowiec zaliczył wzrost notowań o 7 proc. Inwestorzy oceniają perspektywy ograniczenia podaży ropy w czasie utrzymujących się obaw o spowolnienie gospodarcze - podają maklerzy.

Ślepowron pokonał tysiące kilometrów w pięć dni, by przezimować w Afryce

4,5 tys. km w pięć dni pokonał ślepowron o imieniu Karolina, który migrował z Kańczugi do północnej Nigerii, gdzie spędzi zimę. Ptak monitorowany jest w ramach projektu life.vistura.pl – podała rzecznik Regionalnej Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach Natalia Zapała.
- Reklama -

REKLAMA