Na co zwracać uwagę, wybierając internet do firmy?

4 min

Każda nowoczesna firma powinna być aktywna w sieci. W przeciwnym razie, nie będzie budziła dużego zainteresowania i nie poradzi sobie z konkurencją w danej branży. Z tego powodu przedsiębiorcy inwestują w dostęp do coraz szybszego Internetu. Wyjaśniamy, jakie opcje okażą się najlepsze dla firm.

Jak wybrać dobry Internet do firmy?

Wybierając pakiet internetowy dla firm, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów. Najważniejszy z nich to wielkość przedsiębiorstwa, a zatem ilość osób, które będą korzystały z sieci firmowej. Z oczywistych względów w przypadku jednoosobowych działalności sprawdzi się zupełnie inna opcja niż w firmach zatrudniających dziesiątki, a nawet setki osób. Należy też wziąć pod uwagę lokalizację i sposób wykonywanej pracy. Przykładowo, firmy z siedzibą położoną z dala od dużych aglomeracji mogą nie mieć możliwości korzystania z Internetu światłowodowego. W takich przypadkach warto stawiać na pakiety zapewniające dostęp do sieci mobilnej wykorzystujące technologię 4G lub 5G. Ta ostatnia opcja daje możliwość pobierania danych z prędkością 600 Mb/s, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Prędkość łącza

Jaki jest najważniejszy parametr przy wyborze Internetu dla firm? Szybkość transmisji danych ma kluczowy wpływ na komfort korzystania z sieci, a co za tym idzie na efektywność wykonywanych czynności. Jest to szczególnie ważne, jeżeli dana firma przeprowadza konferencje online, a także korzysta z zaawansowanego oprogramowania wymagającego szybkiej transmisji danych. W większości przypadków sprawdzi się tu Internet światłowodowy o prędkości od 200 do 600 Mb/s. Bardziej wymagający przedsiębiorcy mogą się zdecydować na prędkość wynoszącą 1000 Mb/s. Takie rozwiązanie wiąże się z dużą stabilnością połączenia. Firmy, które są zmuszone do wykorzystywania sieci mobilnej, powinny korzystać z opcji bez limitu. Taki wybór pozwoli uniknąć sytuacji, w których nie da się zorganizować spotkania biznesowego online z powodu przekroczenia limitów.

Zabezpieczenia dla firm

W dzisiejszych czasach istnieje wiele cyberzagrożeń, które dotyczą przedsiębiorców. Firmy operują olbrzymią ilością poufnych danych, które stanowią łakomy kąsek dla hakerów. Dlatego, właściciele firm muszą inwestować w łącza internetowe z odpowiednimi zabezpieczeniami. Powinna to być ochrona przed atakami typu DDOS, które mogą paraliżować działanie sieci i wszystkich podłączonych do niej urządzeń. Takie sytuacje kończą się olbrzymimi stratami dla przedsiębiorców, dlatego należy korzystać z pakietów chroniących przed tym niebezpieczeństwem. Kompleksowo skonfigurowany firewall powinien stanowić podstawę dla każdej sieci biznesowej. Warto też stawiać na opcję gwarantującą posiadanie stałego adresu IP, który np. umożliwia uruchomienie serwera FTP oraz poczty elektronicznej, co przekłada się na sprawniejszą wymianę plików.

Stabilny Internet dla firm

Wybierając Internet dla firm, warto skorzystać z usług sprawdzonych i cenionych dostawców, takich jak INEA. Oferta firmy to Internet w dwóch wariantach – Standard oraz Premium. Każdy z nich działa na łączu symetrycznym, a zatem zapewnia tą samą prędkość wysyłania i pobierania. Jest to Internet światłowodowy, którego szybkość może wynosić od 200 Mb/s aż do 1000 Mb/s. Takie stabilne i bezawaryjne łącze to doskonały wybór dla każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa działającego w sieci. Pozwala na wykorzystywanie innowacyjnych technologii i aplikacji, a także na prowadzenie wideokonferencji z obrazem i dźwiękiem w najwyższej jakości. Ponadto, w razie jakichkolwiek problemów INEA zapewnia całodobowe wsparcie techniczne, co minimalizuje ryzyko pojawienia się strat finansowych związanych z brakiem dostępu do sieci. Internet może występować w pakiecie z usługą ANTY-DDoS, która stanowi skuteczny sposób na odpieranie cyberataków. Usługa może występować w kilku wariantach, co ułatwia jej dostosowanie do skali prowadzonej działalności. INEA zapewnia wysokie parametry SLA, co oznacza, że jej klienci korzystają z szybkiego i niezawodnego Internetu.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz