Najpopularniejsze platformy ze szkoleniami online

- Reklama -

Zastanawiasz się nad podnoszeniem swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych? Twoją ofertę zwróciły szkolenia i kursy zdalne, odbywające się poprzez e-learning bądź inne platformy do nauki online? Świetnie, przedstawiamy informacje o najpopularniejszych serwisach publikujących szkolenia, kursy i seminaria odbywające się online.

Udemy

Serwis Udemy sam siebie określa jako wiodący rynek online zajmujący się nauczaniem na odległość. Serwis za główny cel działalności stawia sobie łączenie najlepszych instruktorów i ekspertów w danej dziedzinie z osobami indywidualnymi zainteresowanymi zdobyciem nowych umiejętności przydatnych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Jakie szkolenia i kursy znajdziemy na Udemy? Największą popularnością cieszą się kursy dotyczące projektowania, fotografii i programowania. Serwis posiada również rozwiniętą ofertę kursów z zakresu szeroko pojętego biznesu oraz marketingu, a także rozwoju osobistego. Ceny kursów wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od tematyki, czasu trwania i autora danego kursu.

eDx

eDx jest jedną z największych międzynarodowych platform edukacyjnych o charakterze non-profit, która za cel działalności stawia sobie organizowanie masowych otwartych kursów online. Czy w związku z tym, że jest to organizacja non-profit nie zapłacimy za udział w organizowanych na niej kursach? I tak, i nie. Często bowiem opłata jest pobierana za wystawienie certyfikatu ukończenia kursu, co oczywiście dla dużej części uczestników jest bardzo ważnym elementem potwierdzającym zdobycie określonej wiedzy, co umożliwia m.in. wpisanie takiej informacji w CV i zwiększenie swoich szans na zatrudnienie.

eDx współpracuje z wieloma wiodącymi uniwersytetami z całego świata, które przygotowują swoje kursy na tej platformie. Sama platforma podaje że współpracuje z ponad 150 instytucjami edukacyjnymi na całym świecie oraz oferuje ponad 2,5 tysiąca kursów, w tym uniwersytetów takich jak Massachusetts Institute of Technology i Harvard University. Większość kursów jest prowadzona w języku angielskim, ale oferowane są również kursy w języku chińskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim oraz kilku innych.

TED

TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design) to amerykańska marka konferencji naukowych organizowanych corocznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Celem organizowanych na całym świecie konferencji jest popularyzacja „idei wartych propagowania”. Od kilku lat wiele z organizowanych konferencji przez TED dostępnych jest online w postaci relacji video, artykułów itp.

Od kilku lat pod nazwą TEDx organizowane są niezależne od TED konferencje stosujące podobny format. Może je organizować właściwie każdy, kto otrzyma bezpłatną licencję od organizacji – niezbędne jest ścisłe przestrzeganie określonych reguł: konferencje te nie mogą przynosić zysków, a koszty, które ponoszą uczestnicy powinny służyć pokryciu jedynie opłat związanych z organizacją konferencji. Sami prelegenci nie są wynagradzani, a występując zgadzają się na udostępnienie wystąpienia na koncie TEDx w portalu YouTube. Pozwala to zupełnie bezpłatnie wziąć udział w wielu bardzo ciekawych prelekcjach, które znajdziemy na stronie https://www.youtube.com/user/TEDxTalks.

Jeśli natomiast szukacie szkoleń stacjonarnych i online odbywających się w Polsce polecamy serwis https://eventis.pl publikujący listę ponad 10 tysięcy rozmaitych szkoleń, kursów i konferencji. Są to zarówno wydarzenia typowo stacjonarne jak i odbywające się zdalnie, co stało się szczególnie popularne w trakcie epidemii. Serwis umożliwia odnalezienie ciekawego szkolenia, zapoznanie się z jego programem merytorycznym, informacjami do kogo kierowane jest dane szkolenie oraz kto wystąpi na nim w roli prowadzącego prelekcje czy zajęcia. Oczywiście znajdziemy tam również informacje o cenach oraz możliwość zarejestrowania się online.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -