Nanovo zapowiada zagraniczną ekspansję i wzmacnia zespół biznesowy

2 kwietnia 2024 roku, Nanovo wzmocniło swój zespół zarządzający dołączeniem dwóch doświadczonych menadżerów: Józefa Skóry na stanowisko Chief Growth Officer (CGO) i Dominica Brynolfa jako Chief Growth Officer Global (CGO Global). Ich dołączenie ma na celu poprawę koordynacji oraz przyspieszenie rozwoju firmy na rynkach zagranicznych, co jest kluczowe dla utrzymania dynamiki wzrostu i ekspansji technologii Nanovo na nowe rynki.

Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit
4 min

2 kwietnia 2024 roku do Nanovo dołączyło dwóch doświadczonych menadżerów: Józef Skóra (Chief Growth Officer, CGO) i Dominic Brynolf (Chief Growth Officer Global, CGO Global).

Nanovo zajmuje się  projektowaniem i wdrażaniem nowoczesnych formatów cyfrowych w obszarze retailu. Specjalizuje się w rozwiązaniach Digital Signage oraz Phygital Store. Przez ostatnie 3 lata Nanovo stało się liderem w swojej kategorii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka pozyskała również klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (6thStreet), w Wielkiej Brytanii (Cineworld), we Włoszech (Kiko Milano) oraz jednego klienta Paneuropejskiego (Columbia). Na tych rynkach, ale również w Niemczech, Francji oraz w Indiach firma zatrudnia swoich przedstawicieli i prowadzi działania handlowe.

W celu poprawy ich koordynacji oraz wzmocnienia i zdynamizowania rozwoju na rynkach zagranicznych do zespołu zarządzającego Nanovo dołączyło dwóch doświadczonych menedżerów Józef Skóra (CGO) i Dominic Brynolf (CGO Global). Zostali oni wybrani w efekcie długiego procesu rekrutacyjnego. Józef i Dominic świetnie pasują do zespołu i DNA Nanovo. Są nowoczesnymi, europejskimi menedżerami, którzy podzielają duże ambicje Spółki do transformacji tradycyjnego handlu detalicznego w Europie.

– W Nanovo, po dużym sukcesie 10-cioletniego bootstrappingu, przyszła pora na geograficzne skalowanie  biznesu. Chcemy utrzymać dynamiczne tempo rozwoju ale również naszą niezależność. Dlatego zdecydowaliśmy się na reinwestycje wszystkich zysków Spółki przez kolejne lata w bardzo silny zespół zdolny do penetracji rynków europejskich. Nie wykluczamy oportunistycznej eksploracji rynku USA. W tym samym czasie zostanie wzmocniona nasza technologia SIGNIO – do końca roku światło ujrzy trzecia wersja naszego autorskiego software’u, który już dziś udowodnił swoją wyższość nad globalną konkurencją. Przed nami bardzo dużo jeszcze ciekawszych projektów oraz ambitnych wyzwań. Naszym celem jest wykorzystanie naszych przewag technologicznych, kreatywnych oraz  doradczych i stanie się równorzędnym uczestnikiem rynku europejskiego, który będzie eksportował polską technologię i zatrudniał lokalne zespoły w celu wdrażania jej na poszczególnych rynkach – mówi Piotr Badowski, CEO w Nanovo.

Józef Skóra jest menadżerem z ponad piętnastoletnim doświadczenie zawodowym w zakresie sprzedaży i rozwoju biznesu, zdobytym w największych firmach konsultingowych (m.in. EY, Deloitte) oraz szybko rosnących firmach technologicznych. Zarządzał złożonymi projektami, pozwalającymi na optymalizację podejścia do sprzedaży, przekładającego się na globalną ekspansję firm. Kierował dużymi międzynarodowymi zespołami.

Jako Chief Growth Officer odpowiada w Nanovo za tworzenie strategii sprzedaży, działania marketingowe oraz szeroko pojęty rozwój biznesu w tym ekspansję międzynarodową. – Nanovo posiadając ugruntowaną pozycję na polskim rynku w coraz większym stopniu zaznacza swoją obecność za granicą. Uczestniczenie w rozwoju tego biznesu wprowadzając na nowe rynki innowacje, dostarczające klientom wymierne korzyści, traktuję jako niezwykle ekscytujące wyzwanie – podsumowuje Józef Skóra, CGO w Nanovo.

Dominic Brynolf  jest ekspertem z ponad 20-letniem doświadczeniem w świecie handlu detalicznego, zarówno stacjonarnego jak i elektronicznego. W swojej dotychczasowej karierze pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach będących liderami w swojej kategorii oraz w innowacyjnych start-upach. Dominic prowadził kluczowe procesy transformacyjne w branży handlowej w Wielkiej Brytanii, jak również w  regionie EMEA, APAC i Ameryce Północnej. Jego doświadczenie zawodowe charakteryzuje praca w szybko rozwijających się firmach, których celem jest poprawianie doświadczeń konsumentów. Dominic w roli Chief Growth Officer Global będzie wspierał Nanovo w zdynamizowaniu jej dalszej ekspansji międzynarodowej i uwalnianiu nowych silników wzrostu.